Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6760
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oburzeni wyrokiem TK w sprawie aborcji

Piątek, 23 października 2020, 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oburzeni wyrokiem TK w sprawie aborcji
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (22.10) Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający dopuszczenie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z Konstytucją. Wywołało to falę protestów, szczególnie w Warszawie, gdzie kilkaset osób wędrowało w kierunku domu Jarosława Kaczyńskiego. W Jeleniej Górze również są organizowane akcje wyrażające oburzenie decyzją TK.

Wniosek o zbadanie "kompromisu aborcyjnego" z Konstytucją złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. To właśnie aborcja eugeniczna stanowi większość przeprowadzanych zabiegów usunięcia ciąży. Nadal będzie można dokonać aborcji, jeśli ciąża jest wynikiem czynu zabronionego (gwałtu), bądź kazirodztwa. Po wyroku TK ustawodawca jest zobowiązany do nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, ale czy i kiedy to nastąpi - na razie nie wiadomo.

W czwartkowy wieczór, poza spontaniczną manifestacją w Warszawie, również w wielu miastach Polski oburzeni decyzją TK zapalili świeczki pod siedzibami parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Tak było również przy ul. Długiej 4/5 w Jeleniej Górze, gdzie swoje biura mają posłowie i senator. Na dzisiaj zapowiadane jest kolejne spotkanie kobiet i wspierających je mężczyzn. O godz. 17:45 z Placu Ratuszowego uczestnicy przejdą pod biuro poselskie, gdzie zapalą kolejne znicze.

Twoja reakcja na artykuł?

55
57%
Cieszy
8
8%
Hahaha
3
3%
Nudzi
5
5%
Smuci
3
3%
Złości
22
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (150)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
332
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group