Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 7 listopada
Imieniny: Kariny, Antoniego
Czytających: 14094
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Obstawa Prezydenta na Śnieżce

Środa, 6 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 6 czerwca 2007, 11:51
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Obstawa Prezydenta na Śnieżce
Fot. Organizator
Najwyższy szczyt Karkonoszy koncertową areną.

Kto nie ma pomysłu, jak spędzić zbliżający się długi weekend, może udać się do Karpacza. Tam, w ramach obchodów rocznicy nadania praw miejskich kurortowi pod Śnieżką, na najwyższym szczycie Karkonoszy, przez cztery dni będzie brzmiał blues.

Impreza zaczyna się już w czwartek. Zagrają: Obstawa Prezydenta, Sugarfree, Piotr Baron Quartet, Margines, Bez Znieczulenia oraz 59 - 700 Quartet. – To historyczne wydarzenie, bo do tej pory tak wysoko nie grano bluesa – mówią organizatorzy.

To nie jedyna atrakcja „urodzin” Karpacza. W sobotę 9 czerwca o godz. 10 startuje spod Orlinka „Urodzinowy Bieg do Kotła Łomniczki”.
– Impreza ta jest jedną z edycji ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Chętni mogą zapisywać się w piątek, 8 czerwca przy urzędzie miasta w Karpaczu w godz. 15 – 18 oraz w dniu biegu od godz, 9 przy hotelu Orlinek.

Finalnym punktem obchodów będzie wielki festyn dla karpaczan i gości zorganizowany na stadionie miejskim.
W programie m.in. turnieje sportowe rozgrywki piłki nożnej, koszykówki oraz boulle. Wystąpi m.in. lokalny zespół „Rankorn” oraz „Złota Aura”, przewidziany jest także występ dwukrotnego wicemistrza Polski w kulturystyce Roberta Winogrodzkiego oraz pokaz strażacki.

Zostaną wręczone nagrody na „Najładniejszą zimową dekorację posesji” oraz „Najciekawszy produkt turystyczny Karpacza roku 2006”. Wieczorem wystąpi zespół „Sugarfree” oraz kabaret „Pod Spodem”.
Na zakończenie cyklu urodzinowego świątowania w niedzielę o godz. 18 w Kościele Nawiedzenia NMP w Karpaczu wystąpi Chór Ekumeniczny oraz zespół Wang.
O godz. 19 w Muzeum Sportu i Turystyki zostanie wykonane wspólne zdjęcie karpaczan.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
880
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Z Chojnika do Gniewu
 
Inne wydarzenia
Bije rekordy w ekstremalnej dyscyplinie. Rośnie prawdziwy brylant
 
Aktualności
Wiosenne techno w Jeleniej Górze
 
Kilometry
Łomnica doczekała się ronda
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group