Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4599
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obserwowali przyrodę na szóstkę

Niedziela, 13 września 2009, 8:53
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Obserwowali przyrodę na szóstkę
Pamiątkowe zdjęcie laureatów ze Stanisławem Firsztem, dyrektorem Muzeum Przyrodniczego.
Fot. Organizator
Podczas wakacji młodzi i najmłodsi badacze, obserwatorzy i przyjaciele świata przyrody mieli możliwość spróbowania swoich sił w konkursie na obserwację przyrodniczą ogłoszonym przez redakcję tygodnika „Jelonka.com” i Muzeum Przyrodnicze.

W konkursie wzięło udział stu siedmiu uczestników z rejonu powiatu jeleniogórskiego, co nie ułatwiło pracy komisji oceniającej. Z tych zgłoszeń Jury przyznało nagrody dla najlepszych. Przyszedł czas na przedstawienie zwycięzców!

Komisja konkursowa pod wodzą plastyczki Stanisławy Stecko w zarejestrowanych na kartce papieru dziecięcych obserwacjach, szybko dostrzegła bezpośrednie spotkania z przyrodą podczas wakacji '2009, spacery i wycieczki krajoznawcze w różnych rejonach Polski i świata.

– Biorąc udział w konkursie na obserwację przyrodniczą dzieci z naszego regionu wysunęły samodzielne wnioski na podstawie własnego doświadczania i odkrywania.- stwierdza Czesław Narkiewicz, członek komisji, kustosz Muzeum Przyrodniczego, botanik i mykolog.

Uczestnicy konkursu mieli możliwość bezustannego wzbogacania swojego zakresu wiedzy na temat roślin i zwierząt oraz różnych zjawisk atmosferycznych. – A sam konkurs rozbudził miłość do przyrody i jej poszanowania – dodaje inny członek komisji, Andrzej Kurpiewski z Zachodniosudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego. W obradach jury udział wzięły także: Aleksandra Nowak-Odelga z Muzeum Przyrodniczego oraz Olga Kawaczewska, uczennica czwartej klasy Liceum Plastycznego.

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego triumfowały ex aequo dwie ilustracje: wodospad narysowany przez Kornelię Zoń z Mysłakowic i zając zaobserwowany w lesie liściastym przez Kasię Feliks. Na drugim miejscu zdaniem jury znalazły się ex aequo dwa rysunki: lot motyla w plastycznym ujęciu Adriana Wójcickiego oraz kot, nad którym skupił swoją uwagę Kacper Kaczmarek.

Trzecie miejsce w regionalnym finale konkursu skierowanym do młodych twórców zajęły ex aequo trzy dzieła: fascynujący obraz morza autorstwa Weroniki Zdyb, słoneczny i prawdziwie letni krajobraz zilustrowany przez Kasię Snopek z Mysłakowic oraz prowadzący nocny tryb życia motyl, którego dostrzegła podczas wakacji Julia Szuleka.

Komisja konkursowa postanowiła dodatkowo wyróżnić sześć prac plastycznych przedstawiających przyrodę w wakacyjnych kolorach. Ich autorami są: Jakub Dyła (kot), Kasia Gintowt (ważka), Sara Kawczyńska (łąka), Kacper Michałowski (kaczka), Karolina Stobińska (oczka wodne) oraz Piotr Skoczke (mak).

Oficjalna uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w ten piątek, 11 września o godz. 16.00 w sali wykładowej Muzeum Przyrodniczego. Wszyscy zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Redakcja tygodnika „Jelonka.com” i Muzeum Przyrodnicze gratuluje młodym zwycięzcom i bardzo dziękuje wszystkim chętnym uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
376
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group