Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3293
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Obok mnie” – konkurs fotograficzny dla dzieci

Poniedziałek, 19 września 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Autor: Org
Jelenia Góra: „Obok mnie” – konkurs fotograficzny dla dzieci
Fot. Organizator
Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku do 13 lat zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym lub tabletem. Celem jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy. Tematyka zdjęć jest dowolna.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Będzie to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Okres wakacyjny jest najlepszym, bo wolnym od zajęć szkolnych, czasem, który można poświęcić znakomitej rozrywce, jaką bywa fotografowanie.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok mnie” jest Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Współorganizatorem, odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie „Jeleniogórska Strefa Fotografii”. Konkurs jest organizowany przy współpracy z Książnicą Karkonoską w Jeleniej Górze.

Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury www.jck.pl oraz Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii www.sjsf.pl. Szczegółowe informacje o Konkursie można uzyskać pod numerami telefonu 75 642 38 80, 75 647 88 85, 606 49 36 20.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group