Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3392
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obiecująca młodzież

Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 19:46
Autor: Rafa
Jelenia Góra: Obiecująca młodzież
Fot. Marek Tkacz
23 i 24 września bm. odbył się turniej koszykówki młodzików i kadetów z okazji Września Jelenigórskiego.

W sobotę swoje rozgrywki rozpoczęli kadeci, pod wodzą Leszka Oleksego. Do turnieju zgłosiły się ekipy StarBolu Bolesławiec, Śląska Wrocław oraz Sudetów Jelenia Góra.

<b>Wyniki:</b>

<b>Sudety</b> – StarBol 85:33
Radziszewski 33, Kozak 15, Studniarek 14, Cieroszko 4, Jakubowski 4, Ambicki2, Przydryga 2, Kubus 2, Hajbowicz

<b>Śląsk</b> – Starbol 85:39

Sudety – <b>Śląsk</b> 64:66
Kozak 28, Przydryga 14, Studniarek 7, Jakubowski 5, Cieroszko 2, Popkowski, Hajbowicz, Kubus, Ambicki, Radziszewski

Szkoleniowiec jeleniogórzan nie krył zadowolenia po spotkaniach. - Widać, że ciężko przepracowaliśmy obóz w Rudnie. Był on typowo wytrzymałosciowy. Byliśmy na nim z juniorami oraz młodzikami. Przydał się chłopakom mocny trening fizyczny, ponieważ brakuje nam w zespole wysokiego zawodnika o wzroście 195-200cm wzrostu. W naszej ekipie najwyższy zwodnik ma 190cm. Wracając do turnieju. Pierwszy mecz ze StarBolem wypadł okazale, nie tylko pod względem zdobcyzy punktowych. Pojedynek z Wrocławiem był bardzo wyrównany. Mimo porażki warto zauważyć, ze nasi przeciwnicy byli juniorami, czyli chłopcami o 2 lata starszymi. Z bardzo dobrej strony w obu grach pokazał się Michał Kozak. Szkoda, że nie mieliśmy do dyspozycji dwóch zawodników, którzy przebywaja aktualnie na zgrupowaniu kadry Dolnego Śląska. Fizycznie w tym spotkaniu prezentowaliśmy sie słabiej od starszych. Właśnie w spotkaniu ze Śląskiem prowadziliśmy 10 punktami, ale osłabliśmy i ostatecznie przegraliśmy.W każdym razie był to dobry sprawdzian przed rozpoczynjącymi się już w najbliższą niedzielę rozgrywkami. - zakończył trener Oleksy.

Natomiast w niedzielę odbyła się „1/2” zaplanowanego turnieju. Na zawody oprócz Sudetów stawiła się jedynie ekipa UKS Mniszka Boguszów Gorce.

<b>UKS Mniszek Boguszów Gorce</b> – KS Sudety Jelenia Góra 72:32
Stateczyśnki, Grocholski, Prystrom, Dulny, Dąbrowski K., Dąbrowski Ł., Dąbrowski P., Zeder, Florczak, Wierzbicki, Bober, Kilian, Młynarczyk

Szkoleniowiec jeleniogórzan uważa, że chłopcy dobrze się spisali, zważając że był to ich pierwszy mecz sparingowy. Młodzież zaczyna swoje rozgrywki 15 października. Trudno jest teraz o jakiegoś przeciwnika, ponieważ większość z nich już w najbliższy weekend rozpoczyna sezon. Aktualnie chłopcy trenują na własnych obiektach.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group