Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5847
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy – od jutra

Czwartek, 19 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mea
Region: Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy – od jutra
Fot. Organizator
XXI edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy pod hasłem „Życie bez bólu, Zdrowe Dzieci – Zdrowa Europa” odbędzie się w Zgorzelcu od 20 do 21 marca. Spotkanie na granicy polsko–niemieckiej gości z jedenastu krajów to możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu fizjoterapii i medycyny – informuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Jednym ze współorganizatorów obchodów jest jeleniogórski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Naukowcy przyjadą z całego świata. Podczas międzynarodowej konferencji zaprezentowana zostanie współczesna inżynieria biomedyczna, ortopedia i medycyna fizykalna.

- Będą to naukowe spotkania lekarzy, fizjoterapeutów, inżynierów, biologów, pedagogów, psychologów, pracowników pomocy społecznej oraz urzędników państwowych z różnych stron świata. Od dwóch lat w konferencji uczestniczą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podkreślamy tym fakt, że jest nas w tym okresie życia coraz więcej. Uczymy się, mamy potrzebę spotykania się, wymiany poglądów i doświadczeń - mówi Zbigniew Śliwiński, który jest dyrektorem Instytutu Fizjoterapii UJK w Kielcach oraz kierownikiem
Stacjonarnego Ośrodka Rehabilitacji WS Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

Każdy z uczestników będzie mógł zgodnie ze swoimi zainteresowaniami uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych i planowanych kursach, jak również spędzić czas z przyjaciółmi. Będzie szansa na nawiązanie nowych znajomości w przyjaznej atmosferze i zwiedzić interesujące miejsca tego przygranicznego rejonu Polski.

W programie m.in. występy artystyczne “Tworzenie muzyki rękami” chóru dla niesłyszących Westsaxon Akademii w Zwickau, Koncert Orkiestry Mandolinistów z udziałem trzech tenorów, spotkanie dolnośląskich seniorów „Żeby życie nie bolało”, zwiedzanie wystawy nowoczesnego sprzętu ortopedyczno – rehabilitacyjnego, a nawet wycieczka do Drezna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group