Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8063
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obchody 1000–lecia nadania nazwy rzece Bóbr

Wtorek, 9 czerwca 2015, 8:58
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2015, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obchody 1000–lecia nadania nazwy rzece Bóbr
Fot. Przemo
W poniedziałek (8.06) na konferencji prasowej w biurze posłanki PO Zofii Czernow zaprezentowano plan najbliższych wydarzeń, związanych z obchodami 1000–lecia nadania nazwy rzece Bóbr.

Obchody rozpoczną się już w najbliższą sobotę (13.06) o godz. 10:00 konferencją w Książnicy Karkonoskiej pt. „1000 lat z Bobrem”. O dziejach rzeki będzie opowiadać Agata Bojanowska, o walorach Bobru - Andrzej Mateusiak z PTTK, a Eliza Krzywicka opowie o rowerowej podróży od Zaclerza po Krosno Odrzańskie, którą odbyła wraz z rodziną, a następnie opisała to w książce, która nie doczekała się jeszcze oficjalnej publikacji. Z kolei o parkach krajobrazowych wzdłuż rzeki opowie Agnieszka Łętkowska.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie też rajd rowerowy wzdłuż rzeki Bóbr, a więc od Zaclerza (Czechy) po Krosno Odrzańskie, który zaplanowano w dn. 20-23.06 br. Imprezę podzielono na 4 etapy, pierwszy wyruszy 20 czerwca o godz. 10:00 z okolic źródła rzeki w czeskim Zaclerzu, a zakończy się piknikiem nad Bobrem przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze. Kolejne odcinki będą odbywały się na trasie: Jelenia Góra – Bolesławiec, Bolesławiec – Żagań oraz Żagań – Krosno Odrzańskie, skąd planowany jest powrót pociągiem. - Trasa nie jest ciężka, etapy liczą po 60 km – mówił Zbigniew Leszek.

Osoby chętne do udziału w rajdzie proszone są o kontakt z Towarzystwem Izersko-Karkonoskim lub poprzez biuro posłanki Czernow. Udział w poszczególnych etapach jest bezpłatny, jedynym kosztem są noclegi, jeśli ktoś zdecyduje się na przejazd całej trasy.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Zofia Czernow objęła patronat nad obchodami 1000-lecia nadania nazwy rzece Bóbr.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group