Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16106
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Oazy dla dzieci

Czwartek, 28 sierpnia 2008, 13:26
Aktualizacja: 13:54
Autor: Ania
Kotlina Jeleniogórska: Oazy dla dzieci
Fot. Ania
Prawie w jednym czasie w Mysłakowicach i Kowarach gminy oddały do użytku nowe place zabaw. Ponieważ takich miejsc bardzo brakowało w obydwu miejscowościach od razu zapełniły się dziećmi i ich rodzicami.

Plac zabaw w Kowarach to dar dla mieszkańców Podgórza, których dzieci, do tej pory nie miały miejsca do zabaw. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest miejska radna, Genowefa Pohoska, którą wsparli prywatni sponsorzy. W powstanie placu zabaw aktywnie włączyli się także mieszkańcy, tworząc społeczny komitet.

Kowarski plac zabaw otwarto bardzo uroczyście. Byli na nim obecni przedstawiciele władz z burmistrzem Mirosławem Góreckim oraz mieszkańcy Podgórza. Młodsi korzystali z uroków nowego obiektu, dorośli zmierzyli się w meczu piłki siatkowej

– Mieszkańcy Podgórza mają wreszcie powód, żeby wyjść z domu i spędzić czas z rodziną na powietrzu. Plac zabaw to pierwszy krok, jaki poczyniliśmy dla tej społeczności lokalnej, następnym będzie reaktywacja sali gimnastycznej, która mieści się w budynku obok boiska oraz utworzenie sali komputerowej, filii miejskiej biblioteki i świetlicy środowiskowej, są to co prawda dopiero plany, ale mamy nadzieję, że uda się pozyskać pieniądze na ich realizację – mówi Genowefa Pohoska.

Natomiast plac zabaw przy „małym” budynku w Zespole Szkół w Mysłakowicach powstał dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, która pokryła czterdzieści procent całej inwestycji. Natomiast sześćdziesiąt procent pochodzi ze środków Rady Sołeckiej, która była głównym inicjatorem powstania obiektu.

Place zabaw z pewnością ucieszą młode mamy, które mają gdzie wyjść ze swoimi pociechami. Dzieci mogą dać upust swej energii w bezpiecznym i odpowiednim dla nich miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
912
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group