• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 16:09
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6066
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

O zagrożeniach dla zdrowia

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 czerwca 2018, 7:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:13
Autor: WAC
Fot. WAC
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa wraz z Wyższą i Średnią Szkołą Medyczną z Trutnova były organizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej o tematyce medycznej, która odbyła się kilka dni temu w sali rektoratu KPSW.

Problematyka poruszana podczas konferencji dotyczyła zdrowia oraz różnego rodzaju zagrożeń w związku z rozwojem cywilizacji. W roli prelegentów oprócz lekarzy i pracowników naukowych z wielu ośrodków z kraju, m.in.: Wrocławia, Raciborza, Legnicy, Słupska i Piły wystąpili goście z Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej. Odczyty były podzielone na trzy sesje trwające przez wiele godzin. W przerwach była okazja do podzielenie się wrażeniami z prezentacji.

- Jest to pierwsza konferencją międzynarodową organizowana we współpracy z uczelnią ze Lwowa – mówi dziekan Wydziału Przyrodniczo – Technicznego KPSW Wioletta Pelczewska. – Dzięki tego typu spotkaniom nasza uczelnia poza funkcją szkolenia kadr do pracy chce oddziaływać na okoliczne środowisko naukowe. Bardzo sobie cenię tego typu spotkania, gdyż są okazją do zaprezentowania najnowszych wyników badań i obserwacji oraz wymiany doświadczeń.

Jednym z partnerów konferencji było Uzdrowisko Cieplice, zaś jego wiceprezes Urszula Bąkowska – Morawska wystąpiła w roli prelegenta.

- Nasza współpraca z KPSW odbywa się na wielu płaszczyznach z korzyścią dla obu stron – mówi U. Bąkowska – Morawska. - Uczelnia potrzebuje badań, żeby rozwijała się, aby być blisko biznesu i aby nie było tego rozdźwięku pomiędzy teorią i praktyką. Nasi pracownicy potrzebują kadry naukowej uczelni, aby poprawiać swoje usługi w oparciu o wymianę doświadczenia i wiedzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Widzę 10-06-2018 13:07
W ostatnich latach wzrósł poziom zachorowań psychicznych społeczeństwa i to od najmłodszych lat do późnej starości. Jak żyje się w państwie ciągłych negatywnych zmian ,przepychanek , zawirowań finansowych to nie ma się co dziwić. Do tego dochodzi sprawność służby zdrowia
adam57sochrau 16-06-2018 10:21
Służba zdrowia w Polsce to totalne dno, szkoda pary na dalszy komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group