Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11427
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: O wykorzystaniu lokalnych zasobów

Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:19
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 7:52
Autor: WAC
Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Ducha Gór” już jutro (13.06) zaprasza na bezpłatne seminarium dotyczące budowania produktu turystycznego w oparciu o lokalne zasoby historyczne, przyrodnicze i kulturowe.

Seminarium odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej Pogórze w Podgórzynie, przy ul. Żołnierskiej w godzinach 13.00-19.00

O lokalnych zasobach opowie dr Przemysław Wiater, historyk sztuki, kustosz dyplomowany, pracownik Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, wykładowca Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu historii Dolnego Śląska, a szczególnie dziejów Karkonoszy i Gór Izerskich. Członek Kapituły Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Człowiek honorowy Gildii Przewodników Sudeckich im. W.E. Peuckerta. Rycerz nieformalnego Towarzystwa Zamku Wieczornego. Chętnie wędruje po różnych górach, bibliotekach i archiwach.

Budowaniu produktu turystycznego w oparciu o lokalne zasoby (m.in. ekomuzeum, wsie tematyczne, otwarte pracownie) będzie poświęcona prelekcja Ireny Krukowskiej-Szopy - prezesa fundacji, długoletniego trenera organizacji pozarządowych, specjalisty planowania strategicznego i audytów zrównoważonego rozwoju: planów, programów, strategii. Specjalisty i doradcy tworzenia partnerstw na obszarach wiejskich, realizatora wielu projektów.

Seminarium jest wstępem do projektu "Włączenie społeczne poprzez realizację Festiwalu Ducha Gór", w ramach którego zostaną zrealizowane także warsztaty, przygotowujące do realizacji siedmiu inicjatyw w ramach Festiwalu Ducha Gór w 2018 r., które zostaną dofinansowane kwotą 1000 zł. każdy.

Projekt jest realizowany przez LGD Partnerstwo Ducha Gór, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group