Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6110
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O pszczołach i pszczelarstwie trzech kontynentów

Wtorek, 7 października 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Manu
Jelenia Góra: O pszczołach i pszczelarstwie trzech kontynentów
Fot. Tomasz Strojny
“W cyklu czwartkowym” (09.10.) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim), rozpocznie się prelekcja pt. “Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Strojny. Wstęp na prezentację multimedialną jest wolny (liczba miejsc ograniczona).

To nie jest tylko temat dla pszczelarzy. Jest to również podróż w tajemnicze, piękne przyrodniczo zakątki Ziemi oraz fascynacja kulturą i mieszkańcami odwiedzanych miejsc.

- Hodowli pszczół na całym niemal świecie poświęca się wielu ludzi. Wyjątkowość państw różnych kontynentów przejawia się także w dziedzinie pszczelarstwa – opowiada Tomasz Strojny. - Sposoby chowu pszczół w każdym z krajów to w dużej mierze fragment ich własnych ludowych zwyczajów.

- Wszędzie wkrada się nowoczesność więc i w najdalszych częściach globu można spotkać pasieki urządzone według współczesnego wzoru prowadzenia gospodarki pasiecznej. Pszczoły też zaskakują, bo reprezentują różne gatunki, zachowania i biologię.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group