Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9037
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: O projekcie naszego powiatu i Aachen w Berlinie

Poniedziałek, 12 marca 2018, 8:09
Aktualizacja: Wtorek, 13 marca 2018, 8:30
Autor: WAC
Powiat: O projekcie naszego powiatu i Aachen w Berlinie
Fot. Użyczone
Na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin 2018 Powiat Jeleniogórski i Region Miast Aachen (Północna Nadrenia–Westwalia) pochwaliły się przed zagranicznymi i polskimi mediami branżowymi pierwszymi rezultatami realizacji projektu dofinansowanego z programu LEADER – obszary wiejskie.

Podsumowanie pierwszych rezultatów projektu pn. „Znaczenie i wartość marki regionalnej dla marketingu turystycznego i budowy identyfikacyjnego wizerunku regionu” odbyło się w formie międzynarodowej konferencji prasowej w centrum konferencyjnym CityCube w Berlinie. Konferencję poprowadzili wspólnie starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska, wicestarosta Aachen Axel Hartmann, prezes LGD „Partnerstwo Ducha Gór” Dorota Goetz i dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Europy z Aachen Thomas König.

- Od kilku lat przewijał się w działaniach powiatów jeleniogórskiego i Aachen temat marki regionalnej i produktów ściśle związanych z regionem – mówi Anna Konieczyńska. Partnerzy wspólnie doszli do wniosku, że jest to ważna kwestia ponieważ oba regiony mogą pochwalić się bogactwem i różnorodnością zarówno natury, kultury, obecnością parków narodowych, obszarów natury chronionej oraz ogromnego dziedzictwa kulturowego. Stąd przy wsparciu i współpracy z lokalnymi grupami działania obszarów wiejskich zrodziła się idea i wola realizacji wspólnego projektu w programie LEADER wspierającego i promującego nie tylko nasze marki regionalne ale także tradycje i szeroką paletę produktów, które regionalni przedsiębiorcy mają do zaoferowania.

W roku 2018 partnerów czeka realizacja czterech zadań związanych z rozwojem marki regionalnej i promocji produktów regionalnych. Zakończenie projektu oraz międzynarodowa konferencja podsumowująca jego realizację odbędą się w 2019 roku w powiecie jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
788
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group