Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6375
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O pierwszej pomocy i samoobronie w ODK

Wtorek, 24 września 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:59
Autor: 112
Jelenia Góra: O pierwszej pomocy i samoobronie w ODK
Fot. Archiwum Policji
Policja jeleniogórska i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa to organizatorzy debaty społecznej pn. „Pierwsza pomoc i samoobrona”.

Debata jest jedną z kilku, które odbywają się w Jeleniej Górze i są poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na terenie jeleniogórskich osiedli mieszkaniowych, zarządzanych przez JSM. Debata, która odbyła się 20 września w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu poświęcona była zagadnieniom związanym z pierwszą pomocą oraz podstawowymi elementami samoobrony.

W spotkaniu udział wzięli: mieszkańcy osiedla, przedstawiciele Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - sierż. szt. Beata Sosulska-Baran i asp. Michał Jacewicz, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze – mł. asp. Marek Sadowski oraz st. sierż. Paweł Zajączkowski.
Osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także miały okazję ćwiczyć proste techniki samoobrony. Policjanci omówili psychologiczne aspekty samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Debata zakończyła się dyskusją, w trakcie której poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i przypominać o zagrożeniach w codziennym życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group