Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11069
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O pierwszej pomocy i samoobronie w ODK

Wtorek, 24 września 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:59
Autor: 112
Jelenia Góra: O pierwszej pomocy i samoobronie w ODK
Fot. Archiwum Policji
Policja jeleniogórska i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa to organizatorzy debaty społecznej pn. „Pierwsza pomoc i samoobrona”.

Debata jest jedną z kilku, które odbywają się w Jeleniej Górze i są poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na terenie jeleniogórskich osiedli mieszkaniowych, zarządzanych przez JSM. Debata, która odbyła się 20 września w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu poświęcona była zagadnieniom związanym z pierwszą pomocą oraz podstawowymi elementami samoobrony.

W spotkaniu udział wzięli: mieszkańcy osiedla, przedstawiciele Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - sierż. szt. Beata Sosulska-Baran i asp. Michał Jacewicz, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze – mł. asp. Marek Sadowski oraz st. sierż. Paweł Zajączkowski.
Osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także miały okazję ćwiczyć proste techniki samoobrony. Policjanci omówili psychologiczne aspekty samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Debata zakończyła się dyskusją, w trakcie której poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i przypominać o zagrożeniach w codziennym życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
177
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group