Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6186
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O patriotyzmie na wesoło z Koziołkiem Matołkiem

Poniedziałek, 5 maja 2014, 8:29
Aktualizacja: 8:38
Autor: Mestra
Jelenia Góra: O patriotyzmie na wesoło z Koziołkiem Matołkiem
Fot. Mestra
W niedzielne południe (04.05) Miejski Dom Kultury „Muflon” nabrał roześmianych biało–czerwonych barw, rozbrzmiał krakowskim hejnałem i skocznym krakowiakiem. Wszystko za sprawą Patriotycznego Poranka Rodzinnego i licznie przybyłych małych i dużych miłośników niedzielnych spotkań.

Razem z biało-czerwonym Koziołkiem Matołkiem uczestnicy wyruszyli w świat bajek, a podczas warsztatów plastycznych malowali ogromne mapy Polski, tworząc niepowtarzalne rysunki związane z danym regionem naszego kraju. Dzieci i rodzice sprawdzali też swoją znajomość wiersza „Kto ty jesteś?” i wspólnie zatańczyli do piosenki „Krakowiaczek jeden”. W trakcie warsztatów realizowany był także reportaż, który wyświetlony zostanie na kolejnym spotkaniu, a mali i duzi odpowiadali na pytanie: Co dla ciebie jest w Polsce najpiękniejsze? Wśród odpowiedzi pojawiały się: morze, góry, widoki, zamki, ale także kwiatki i flaga. Na zakończenie tradycyjnie już rozlosowane zostały upominki od sponsorów.

Kolejna impreza z cyklu już 25 maja. Tym razem organizatorzy zapraszają na Poranek Rodzinny z Pyzą Wędrowniczką i zachęcają wszystkich do ubrania się w stroje lub elementy strojów ludowych. Wstęp 10 zł za dziecko (opiekunowie bezpłatnie). Organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów bądź rezerwację (należy opłacić ją w ciągu trzech dni), ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedaż i rezerwacje w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra, patronat medialny sprawuje Jelonka.com, Muzyczne Radio oraz telewizja internetowa Strimeo.TV. Poranki wspierają: Czekoladziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Hotel Sandra Spa, Klocki z Charakterem – Interaktywna wystawa klocków LEGO w Karpaczu, Jelenia Plast Sp. z o.o. i Termy Cieplickie Sp. z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group