Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5966
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraków: “O ósmej na Arce” Teatru Animacji w Krakowie

Wtorek, 1 lipca 2014, 8:04
Aktualizacja: Środa, 2 lipca 2014, 7:32
Autor: Elster
Jelenia Góra/Kraków: “O ósmej na Arce” Teatru Animacji w Krakowie
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zdrojowy Teatr Animacji gościć będzie w Krakowie na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych – 27. ULICA. Jeleniogórscy artyści lalkarze czterokrotnie (10–13 lipca) o godz. 19.00 na Placu Szczepańskim zaprezentują spektakl “O ósmej na Arce (Jak przemycić pingwina w walizce)”, wg teksu współczesnego niemieckiego dramaturga Ulricha Huba w przekładzie Lili Mrowińskiej–Lissewskiej i reżyserii szefa teatru – Bogdana Nauki.

“O ósmej na Arce (Jak przemycić pingwina w walizce)” to współczesna sztuka, uznana za “jedną z najbardziej inteligentnych, subtelnych i aktualnych propozycji teatralnych dla najmłodszych”.

Widowisko oparte jest na przypowieści ze Starego Testamentu o potopie. Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą pingwinów, które dowiadują się od gołębia o zbliżającym się potopie. Jeśli chcą być ocalone, muszą stawić się na Arce Noego o godzinie ósmej. Pojawia się jednak trudny do rozwiązania problem, ponieważ na Arkę zabierana jest para zwierząt, a pingwiny są trzy.

Scenografię do przedstawienia opracowała Urszula Kubicz-Fik, muzykę skomponował Pavel Helebrand, słowa do piosenek napisał Tadeusz Siwek. Występują: Dorota Fluder, Radosław Biniek, Rafał Tadeusz Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Spektakl “O ósmej na Arce” prezentowany był m.in. podczas tegorocznego XVI Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach, pod patronatem honorowym Piotra Fronczewskiego, na scenie Polkowickiego Centrum Animacji oraz w ramach ubiegłorocznej XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2013 w Gdańsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group