Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5061
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O organizacji ruchu w mieście

Środa, 12 lutego 2020, 13:17
Aktualizacja: Sobota, 15 lutego 2020, 12:32
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: O organizacji ruchu w mieście
Fot. Archiwum
Do Prezydenta Miasta, albo do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów trafiają niekiedy wnioski mieszkańców o zmianę organizacji ruchu. Wszystkie są analizowane i precyzyjnie rozpatrywane, niemniej nie wszystkie mogą być załatwione pozytywnie.
Uważnie wysłuchujemy postulatów mieszkańców – powiedziano nam w Zarządzie Dróg – bo z punktu widzenia użytkownika niektóre rozwiązania powinny podlegać weryfikacji. Opinie mieszkańców wskazują też na newralgiczne punkty w mieście, w których należy rozpatrzeć wszelkie możliwe opcje. Co ciekawe, często (dla przykładu) piesi wskazują miejsca, w których należy zdyscyplinować… pieszych. Zdaniem niektórych naszych gości najważniejsza jest płynności ruchu w ogóle, a nie budowanie przewagi pieszych nad kierowcami, czy odwrotnie. To cenne uwagi i zawsze się do nich odnosimy. Bywają jednak i takie, kiedy proponowana korekta w jednym miejscu nie rozwiązuje problemów w całym ciągu, bo zwiększenie przepustowości na jednej krzyżówce spowoduje, że na dwóch kolejnych korki będą jeszcze większe.

Dlatego – odpowiadając odmownie na niektóre wnioski – sugerujemy, by brać pod uwagę potoki pojazdów na całej długości wskazywanej trasy. Ostatnim z takich wniosków była propozycje wydłużenia pasów do lewoskrętów na jednej z ulic osiedla Zabobrze. Wnioskodawca nie wziął pod uwagę, że to nie jest sprawa położenie kilkudziesięciu metrów dywanika asfaltowego, a wiąże się to z przebudową obu nitek estakady, na co nie ma nie tylko pieniędzy, ale i miejsca. W dodatku – rozwiązanie problemu w tym miejscu oznaczałoby zagęszczenie „korków” na kolejnych krzyżówkach (Grunwaldzka/Jana Pawła II i Sobieskiego/Jana Pawła II), które leżą w tym ciągu, i w których ruch już teraz traci niekiedy płynność mimo kilku korekt w organizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
65
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group