• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 20:25
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7297
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

O nauce programowania z Baltie w „Dwójce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 lutego 2017, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 lutego 2017, 8:25
Autor: Koło Chrobrówki
Fot. Joanna Bialuk
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze gościła wczoraj (31.01) przedstawicieli nauczycieli i uczniów z różnych szkół na konferencji z lekcją pokazową wykorzystania programu Baltie w edukacji oraz spotkaniu z twórcą programu Boumirem Soukup.

Przedsięwzięcie zorganizowano wraz z Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu w ramach realizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej działań majacych na celu nauczanie programowania w edukacji formalnej.

Zgromadzonych przywitała dyrektor „Dwójki“ Beata Kozyra i zastepca dyrektora Violetta Taraszkiewicz. Spotkanie otworzył Paweł Domagała, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu w Jeleniej Górze, będący również nauczycielem informatyki i techniki.

Wydarzenie miało charakter kilkuetapowy. Pierwszych punktem było spotkanie twórcy programu Baltie z nuczycielami i młodzieżą. Przedstawione zostały założenia programowe do nauki z wykorzystaniem możliwości Baltie. Odbyła się także lekcja pokazowa prowadzona przez Boumira Soukupa z udziałem uczniów przybyłych z rozmaitych szkół.

Następnym punktem programu konferencji było spotkanie z koordynatorami powiatowymi i przedstawienie metodyki pracy dla nauczycieli w oparciu o platformę edukacyjną Baltie.Net.

Podczas tego wydarzenia przybyli goście mogli wymienić się doświadczeniami, poznać możliwości i metody pracy z oprogramowaniem, podyskutować i uzyskać odpowiedzi na szereg pytań od samego twórcy programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 1-02-2017 9:46
od kiedy Wioletta w języku polskim pisze się przez V a nie przez W ?
~Programista 1-02-2017 10:35
Więcej dyskusji niż działania ;-) Co do imienia zobacz http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Wioletta-czy-b-Violetta-b;3119.html

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group