Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 5239
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O miłości lirycznie po angielsku

Niedziela, 4 grudnia 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: O miłości lirycznie po angielsku
Fot. Angela
Ponad 30 uczniów z gimnazjów z miasta i powiatu wzięło w miniony piątek udział w IV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej „Have Fun with Poetry”, który odbył się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Uczestnicy pokazali, że obcy język można nie tylko dobrze opanować, ale i pojąć jego głębię. – Co roku konkurs ma inną tematykę, a w tym roku jest to liryka miłosna. Oceniamy prezentację utworu, zrozumienie tekstu, wymowę i całokształt. Zmagania mają przede wszystkim zachęcić uczniów do poznawania kultury anglojęzycznej oraz promować naukę języka angielskiego – tłumaczy Renata Sigrist, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, a także nauczycielka języka angielskiego w ZSRA.

Jedną z uczestniczek była Magda Janocha z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, która zaprezentowała piosenkę Nelly Furtado. Wojtek Pławiński z Gimnazjum nr 1 natomiast, który chciał sprawdzić swoje umiejętności językowe, zaprezentował wiersz, który znalazł w Internecie.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, dostali w nagrodę słowniki. Dodatkowo losowali wycieczkę do Londynu. Szczęście uśmiechnęło się do Ilony Serafin z Marciszowa, która pojedzie do stolicy Wielkiej Brytanii w czerwcu 2012 r. Wycieczkę ufundował Dariusz Raus.

W kategorii klas pierwszych zostali konkurs wygrał Maksymilian Niemczyk z Gimnazjum nr 1. Wśród klas drugich zwyciężył jego kolega Beniamin Sopot z "jedynki”. W klasach trzecich najwyższe miejsce otrzymała Ilona Serafin z Gimnazjum w Marciszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group