Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6939
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O krainie jak z baśni w cyklu czwartkowym

Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 9:09
Aktualizacja: 9:12
Autor: Manu
Jelenia Góra: O krainie jak z baśni w cyklu czwartkowym
Fot. Renata Mięgoć
W nadchodzący czwartek (04.12) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Kraina jak z baśni – Tajlandia”. Spotkanie poprowadzi Renata Mięgoć. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Tajlandia nazywana jest krainą tysiąca uśmiechów – i nie bez powodu, Tajowie to ludzie zawsze uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni do świata – opowiada Renata Mięgoć.

Do zaoferowania turystom Tajlandia ma przede wszystkim wspaniałą, bogatą i egzotyczną kulturę. Setki stup i świątyń zachwycają niemal na każdym kroku, a ruiny pradawnych miast mają niesamowity klimat. Przepiękna architektura świątyń przypomina krainę jak z baśni. W dżungli żyje wiele półdzikich plemion mniejszości etnicznych, każde ze swoją oryginalną kulturą i zwyczajami. Niektóre plemiona można odwiedzić, jak na przykład plemię pochodzące z Birmy – tak zwane długie szyje.

Tajlandia to również plaże, ciepły klimat oraz tropikalna przyroda. Dziesiątki wysp i wysepek, setki bajecznych plaż, wszechobecne palmy kokosowe, turkusowa woda oraz kolorowa, pełna życia rafa koralowa stanowią prawdziwy raj dla miłośników słońca, plażowego lenistwa i pluskania się w ciepłej jak zupa wodzie. Poza wodą są jeszcze malownicze poletka ryżowe, góry oraz tropikalna dżungla, idealne do uprawiania trekkingu, przejażdżek na słoniach oraz raftingu.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group