Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O komiksie w Przystani Twórczej

Czwartek, 6 września 2018, 6:15
Aktualizacja: Sobota, 8 września 2018, 9:56
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: O komiksie w Przystani Twórczej
Fot. Przystań Twórcza
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury zaprasza 7 września na warsztaty z komiksu dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je Berenika Kołomycka. Kurator: Piotr Machłajewski.

Podczas zajęć młodzi ludzie dowiedzą się, jak przygotować komiks. Pod okiem prowadzącej przygotują krótkie historie, które zostaną podzielone na kadry i opowiedziane na planszy komiksowej.

Warsztaty dla pierwszej grupy - godz. 8:30 - 11:00, a dla drugiej grupy - godz. 12:00 - 14:30.

Berenika Kołomycka (ur. 1983) – rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka serii komiksów pt. Malutki Lisek i Wielki Dzik komiksów. Współpracowała z różnymi scenarzystami, m.in. z Grzegorzem Januszem (Wykolejeniec) i Marzeną Sową (Tej nocy dzika paprotka). Jej prace publikowane były w magazynach polskich (m.in. w „Chimerze”, „Wprost”, „Zeszytach komiksowych”, „Maszinie”) i zagranicznych („Groom”) , antologiach („W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, „44”, „Polski komiks kobiecy“, „Komiks wierszem“, „City Stories”, „Powstanie ‘44 w komiksie”), a także w podręcznikach szkolnych.
Laureatka Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 roku za komiks O psie, który czuł się człowiekiem (scenariusz Michał Narożnik). W 2015 zdobyła drugie miejsce w Konkursie im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci. W 2018 Polskie Stowarzyszenie Komiksowe uznało Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika za najlepszy komiks dla dzieci. Prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Brała udział w indywidualnych oraz zbiorowych wystawach komiksu w Polsce i za granicą, m.in. w Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Przystań dla sztuki” realizowanego przez Przystań Twórczą Cieplickie Centrum Kultury we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych i Osiedlowym Domem Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kuttury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group