Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4841
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O Karcie Praw Rodziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 października 2019, 8:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 10:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (4 października 2019 r.) na Placu Ratuszowym odbyło się spotkanie z przedstawicielami prawicy, którzy zachęcają do uchwalenia Samorządowej Karty Praw Rodziny. W konferencji prasowej wzięli udział: Józef Rypiński – jeleniogórski radny, Jerzy Kwaśniewski – prezes Ordo Iuris oraz Paweł Kwaśniak – koordynator KPR.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry projekt radnych Prawa i Sprawiedliwości dotyczący Karty Praw Rodziny został odesłany do konsultacji w komisjach stałych. Politycy prawej strony sceny politycznej liczą, że uda się ją uchwalić ponad politycznymi podziałami.

Ta karta nie zawiera żadnych kontrowersyjnych przepisów - jest tylko uświadomieniem wszystkich przepisów regulujących kwestie sporne - mówił Józef Rypiński z Solidarnej Polski.
W czasie, kiedy w wielu miastach Polski odbywa się ideologiczna wojna wokół deklaracji LGBT plus, koalicja blisko 20 organizacji prorodzinnych proponuje samorządom kartę, która potwierdza konstytucyjne prawa - pierwszeństwo wychowawcze rodziców, zasadę wsparcia dla rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa. Proponuje, aby samorządy uwzględniały na pierwszym miejscu interesu rodziny przy stanowieniu nowego prawa. Pojawiają się konkretne postulaty, jak katalog organizacji społecznych, które funkcjonują w szkołach, aby rodzice mogli podejmować świadomą decyzję, do jakich programów zapisują swoje dzieci. Jest propozycja, aby powołać Rzecznika Praw Rodziny. To propozycja promowania przedsiębiorców, którzy mają ofertę prorodzinną, a także szkolenia dla pracowników opieki społecznej, urzędników gminnych i powiatowych, aby na pierwszym miejscu uwzględniali interes utrzymania rodziny w całości - tłumaczył Jerzy Kwaśniewski, adwokat, prezes Ordo Iuris.

Do tej pory Kartę Praw Rodziny przyjęło 17 samorządów w Polsce i jak zapewniają inicjatorzy, jest ona dokumentem elastycznym, który w zależności od potrzeb można modyfikować, zmieniać.

Zaczęliśmy działania promocyjne wiosną i od tego czasu 17 samorządów przyjęło kartę. To są małe gminy jak Radzyń Podlaski, miasta jak Biała Podlaska, Dębica i Przasnysz oraz kilka samorządów powiatowych - szczególnie w województwie łódzkim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu - wymieniał Paweł Kwaśniak, koordynator wdrażania Samorządowej Karty Praw Rodzin, który liczy, że Jelenia Góra będzie pierwszym samorządem na Dolnym Śląsku, który przyjmie kartę.

Przedstawiciele prawicy odwiedzili również Zgorzelec, Nowogrodziec czy Bolesławiec. Jak zapewnia koordynator, nie brakowało samorządów, które ponad politycznymi podziałami przyjęły dokument.

Z inicjatywą przyjmowania karty wychodzą radni o różnych poglądach - zarówno z Prawa i Sprawiedliwości, ale np. w Rawie Mazowieckiej z inicjatywą wyszedł starosta i większość jest w Polskiego Stronnictwa Ludowego - dodał J. Kwaśniak.

Twoja reakcja na artykuł?

6
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
2
9%
Smuci
1
4%
Złości
12
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Boss 5-10-2019 8:34
3 października w Trybunale Europejskim zapadł bardzo ważny wyrok dla milionów Polaków dotyczący kredytów we frankach na drugi dzień zero informacji w mediach jakby tematu nie było żadnych artykułów,żadnych wskazówek porad prawnych jak ludzie mają postępować żeby odzyskać pieniądze i rozwiązać umowy niezgodne z prawem ,dlaczego to piszę ?żebyście idąc na wybory mieli świadomość dla kogo pracuje władza w Polsce ,dlaczego pozwala na zastawianie pułapek na obywateli .Węgrzy ,Chorwaci,Islandczycy przeprowadzili w mediach potężną kampanię informacyjną w mediach żeby pomóc oszukanym ludziom u nas cisza ,ludzie jesteście z każdej strony okradani a potem ogłupiani żeby walczyć ze Sobą a nie z prawdziwym wrogiem ,zaraz pojawiły się komentarze że ten brał w złotówkach ,a tamten brał w euro i Im nikt nie pomoże i znowu zaczyna się szczucie i o to w tym wszystkim chodzi tym bandytom żeby was doić i ogłupiać
~Pola20 5-10-2019 11:53
do: ~Boss (8:34)
Brali kredyt..nikt ich nie zmuszal..a kredyty trzeba splacac ..wiedzieli co podpisywali!!!W Holandii bylo to samo I rzad nawet nie kiwnal palcem.
~Boss 5-10-2019 16:48
do: ~Pola20 (11:53)
W Holandii kredyt we frankach ha ha ha ha
~Pola20 5-10-2019 19:46
do: ~Boss (16:48)
Tak..byly..!!!
~efendi 5-10-2019 21:30
do: ~Boss (8:34)
Tak naprawdę wyrok nie jest aż taki istotny i przełomowy . Dotyczy indywidualnej sprawy . Lobby bankowe w tak zwanym międzyczasie przeforsowało zmianę w KC korzystną dla tych instytucji a mianowicie mogą sprzedać wierzytelność bez zgody dłużnika ! Jak ruszą ewentualne procesy wytransferują portfele kredytowe do Luxemburga i tyle . Amen
~Katolik 6-10-2019 20:16
do: ~Boss (8:34)
Kaczyński nie ma rodziny, Mróz nie ma rodziny... Jaki przykład dają? Niech o rodzinie mówią ci, którzy mają o tym jakieś pojęcie.
~In vitro 7-10-2019 8:57
do: ~Boss (8:34)
Tacy ludzie jak Józef Rypiński blokują tysiącom par w Polsce możliwość posiadania dzieci: opowiadają o rodzinie a gardłują przeciw metodzie, która wszędzie na świecie jest refundowana. PiS zlikwidował refundację in vitro, a najchętniej zakazałby samej metody. Ale to pewnie po wyborach...
~Widzę 5-10-2019 9:28
Organizacja Ordo Iuris nie uznawana przez papieża i Watykan ,to sekta podobna do Scjentologii w USA .Pochodzi z Brazylii.Wystarczy że WAS ogłupia sekta toruńska i smoleńska . Booss ma rację jak długo rząd będzie nas okradał i oszukiwał?
~s 5-10-2019 9:45
Karta praw rodziny- śmiechu warte. Lepiej przyjżyjcie się co się dzieje gdy rodzina potrzebuje naprawdę pomocy, a jak jest traktowana przez opasłych urzędników, którzy zasłaniając się nieudolnie przepisami robią wszystko aby umyć rączki od rozwiązywania prawdziwych problemów.
~Ilonka 5-10-2019 13:36
do: ~s (9:45)
Karta praw rodziny LGBT :-)
~18 sqandal 5-10-2019 10:37
….. nikt nie będzie się wtrącał do mojej rodziny . Niech się lepiej wezmą za służbe zdrowia bo ledwo zipie . A wkładanie nosa do życia rodziny zbyt nierozważne jest . Rodzina da sobie rade jak w państwie będzie porządek a nie kłótnie i nienawiść między rządem a opozycją . RODZINA JEST MOJA !!!
~zwykla_baba 5-10-2019 10:48
Aby do wyborów 🙅🏻‍♂️
~mmmmm 5-10-2019 10:48
panie Widzę oglupiony to ty jestes takich jak ty włąsnie ci typu lewactwo i PO-KO ż...o-bolszewicka zgraja na zywa pożytecznymi idiotami albo jesteś bylym SB-kiem lub coś z tej branży albo zwyklym durniem
~efendi 5-10-2019 21:31
do: ~mmmmm (10:48)
Czubek ?
~Pol 5-10-2019 11:50
Tym katolickim fundamentalistom nie można wierzyć.
~ginger 5-10-2019 12:34
do: ~Pol (11:50)
to uwierz Neumannowi
~Ilonka 5-10-2019 17:01
do: ~ginger (12:34)
Neuman prawdę mowił ich wyborcy to barany i im to uświadomil ale oni i tak po plunięciu w gębę powiedzą ,że deszcz pada. Nawet mi nie żal tych głąbów
~Widzę 5-10-2019 14:31
Obywatelu Kwaśniewski; od mojej rodziny to 12i pół sztachety, niech sie obywatel zajmie p...lią wśród kleru i lobby gejów w Watykanie .
~ 5-10-2019 15:22
Jestem tolerancyjny dla homomisiów. Wiem, że to albo choroba, albo genetyczne zmiany w ich orientacji seksualnej. Tak czy tak, oni nie mogą nic za to, że tacy się urodzili. Nie zamierzam też profanować symboli ich wiary. Niech sobie wierzą w ich seks, który jest dla nich Bogiem, niech beszczeszczą sobie o...ty i weginy i niech noszą sobie kut-asy i cipki na patykach – ich sprawa, ale wara od moich symboli religijnych i wara od wychowania moich dzieci w przedszkolach i szkołach, opartego na neomarksistowskiej ideologii LGBT. To właśnie tą ideologię nazywamy tęczową zarazą !
~ 5-10-2019 19:18
Niech się lgbt bawi jak króliki... Ale od dzieci wara! A promocja zwyrodnień powinna być ścigana z urzędu!
~marylka 5-10-2019 20:04
Myślę, że te radykalne stwierdzenie typu "wara od ...." itd to są pisowskie wypociny. Proszę sobie zadać pytanie i na nie poszukać odpowiedzi. Czy kiedykolwiek ci z opcji LGBT deprawowali wykorzystywali seksualnie wasze dzieci? Myślę, że nie. Oni się "bawią" ze sobą. A jeśli tak to wam od nich wara. A teraz zadajcie sobie kolejne pytanie. Jak Kościół i ci z pis traktują zarazę w kościele? Czy kościół się w jakikolwiek sposób oczyścił? Nie i nie musi dopóki będzie chroniony przez władzę. A władza ich chroni, bo oni jej dają poparcie! Kościół moim zdaniem powinien wyczyścić swoje szeregi. To zboczeńcy wykorzystują wasze dzieci. A oni zamiast pokornie schylić głowy, przepraszać, zadośćuczynić , to oni jak hydra głowę podnoszą i innych jako winnych wskazują. Ludzie zacznijcie myśleć. Przed wyborami zdejmijcie klapki z oczu. Klapki nosi się na stopach , nie na oczach.
~efendi 5-10-2019 21:38
do: ~marylka (20:04)
Przeczytaj Gdański program dla dzieci " zdrowe-love" i wszystko będzie jasne. kto go konsultował i jak będzie wprowadzany . Ideologia LB coś tam maszeruje przez instytucje przy wsparciu oficjalnym s PO-KO i ukrytym PiS . Jak powiedziała złotousty Rabiej " jest szczęśliwy w swoim związku a jedyne czego im brakuje to dzieci " Nikt już z tęczowych nie kryje ,że celem , do którego zmierzają rowerzyści jest adopcja dzieci !
~Markiz 5-10-2019 22:31
Drodzy panowie!!! Karta Praw Rodziny jest dla samorządu!!! Zdaje wy wybieracie się na Wiejską w Warszawie?.... Tam jest Sejm!! Nie Samorząd!!! No chyba, że wybieracie się na Wiejską w Jeleniej Górze? Może przed wyborami jakieś konkrety, co będziecie robić w Sejmie na Wiejskiej w Warszawie. Nie chodzi mi o podczepianie się pod pracę, którą personalnie, ktoś inny zrobił 4 lata temu!!!! Wspierać obecne i nowe programy, to chyba za mało?...
~precz z PiS,PO,PSL,LEWICA, 6-10-2019 11:00
ręce lgbt i lewicy precz od dzieci !!!
~Tomad de Torquemada 6-10-2019 20:18
do: ~precz z PiS,PO,PSL,LEWICA, (11:00)
Może zaczniemy od LGBT w Kościele?
~123 6-10-2019 19:46
Lgbt-czyrak Europy!!wyciąć i zapomnieć!!!
~kościelny 6-10-2019 22:30
do: ~123 (19:46)
Tak samo jak kościół katolicki!
~ 7-10-2019 8:19
POlgbt na oczach wszystkich kradnie, zmieniając sens pojęć, symboli, kradnie hasła niepodległości, kradnie godność płci, będzie kraść dzieci i to jest początek nadchodzącej cywilizacji wyobcowania człowieka. Tych którzy im służą wycisną jak cytryny i odrzucą z pogardą i bluźnierstwem. Smutne jest nie tylko to że tacy serwiliści sami wybierają los w rzekomej wolności wyborów, ale że chcą jak bagno wessać wszystkich aż po bezsens istnienia. Negacja wartości prowadzi do nicości. I w niej na zawsze zostaną oszukani ze świadomością że nikt im nie może pomóc.
~gość 14-10-2019 12:25
do: ~ (8:19)
Negacja jakich wartości? Wartością powinno być "miłuj bliźniego swego", podstawa jezusowego chrześcijaństwa, zdaje się, a to już od dawna tu nie obowiązuje...
~urodzony jelnigórzanin 7-10-2019 9:02
Sorki! ...ale ja z inne beczki! Q...wa zawsze lubiłem rzucić okiem na ten portal...cienki bo cienki ale zawsze coś tam się dowiedziałem o naszym mieście i regionie, jestem urodzonym jeleniogórzaninem od 71 lat. Ale od dłuższego czasu mam odruch wymiotny gdy tylko kliknę na zakładkę jelonki, wyskakuje na ekranie m...a tego pis...elca mroza albo pis..lcówny women michałek czy jakuś tak... i czym prędzej gonię do kibla żebym nie rzucił pawia na ekran. Q..wa ile oni bulą wam z kasy rządowej czyli również z mojej że jesteście zobligowani pokazywać te ryje??? . ..Czy warto za te kilka pln-ów zdradzać Polskę i reklamować tych pis...elców niszczących demokrację i konstytucję Polski... czy przez te 4 lata nie dość narobili gnoju?????????? To pytanie retoryczne - odpowiedzcie sobie sami w niedzielę przy urnie.
komentarz usunięty
~gość 123456789 7-10-2019 11:02
odpowiedź na usunięty komentarz
...czy współpracuje z przestępcami tego nie wiem, ale wiem z własnej autopsji że są mistrzami w pozorowania obowiązków... znam rodzinę którą prześladuje - no może nie przestępcę ale z wyrokiem za powyższe występki ćpun, który udaje wzorowego "tatusia" i dewastuje mieszkanie rodziny pod pozorem spotykania z dzieckiem. Pomimo wielokrotnych zgłoszeń, tz."policjia" nie potrafi namierzyć tegoż "wzorowego tatusia" znając jego tożsamość, nr. rejestracyjny i markę auta którym się porusza. choć ja i wielu sąsiadów widuje go w okolicy.
~Iks 10-10-2019 14:35
Kto to zaakceptował? Sama ściana wschodnia i wiocha, sami religianci, nikt inny. Komu innemu niech wciskają dyrdymały o braku kontrowersji, projekt na milę bije wprowadzaniem fundamentalizmu katolickiego tylnymi drzwiami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group