Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7877
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O jeden głos do budżetu

Wtorek, 12 lutego 2008, 7:49
Aktualizacja: 16:40
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: O jeden głos do budżetu
Prezydent nie zgodził się na zmniejszenie dotacji dla MZK o ok. 800 tysięcy złotych.
Fot. TEJO
Dopięli swego mieszkańcy ulicy Saneczkowej. W przyszłorocznym projekcie budżetu zarezerwowano pieniądze na wykonanie dokumentacji budowy drogi. Istotnych zmian jest znacznie więcej. Głosowanie na planem finansów miasta – na dzisiejszej (wtorek) sesji.

Mieszkańcy Jagniątkowa przypominali, że prezydent zawarł z nimi porozumienie przed wyborami. W nim była mowa m.in. o remoncie wspomnianego traktu.

Poskutkowało. W tegorocznym budżecie znalazło się 40 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji tej drogi. A to oznacza, że sam remont zostanie wykonany w kolejnych latach. Saneczkową wpisano w ramach poprawek, zgłoszonych przez radnych oraz prezydenta.

Dokumentacja techniczna będzie wykonana także dla ulic Nad Stawami, Wojewódzkiej, Objazdowej, Dworcowej, Sygietyńskiego, Kolberga oraz Żwirki i Wigury. – Ta ostatnia ulica, podobnie jak Saneczkowa, jest w fatalnym stanie. O remont prosili mieszkańcy – podkreśla prezydent Marek Obrębalski.

Prezydent zwiększył też dotację dla szpitala na zakup sprzętu specjalistycznego ze 150 do 250 tysięcy złotych. Nie zgodził się na zmniejszenie dotacji dla MZK o ok. 800 tysięcy złotych. Taką propozycję przedstawili radni. Akceptacja skończyłaby się źle dla mieszkańców. Na przykład, podrożałyby bilety albo zakład zlikwidowałby jakąś linię.

– Starałem się uwzględnić większość wniosków do budżetu, przedstawionych przez radę – mówi Marek Obrębalski. – Oczywiście w ramach możliwości finansowych miasta. I nie miało znaczenia, który klub zgłaszał poprawki.
Jak podkreślił prezydent, na koniec 2008 roku zmniejszy się dług miasta o ponad 20 milionów złotych, ze 147,7 mln. do 127,6 mln. złotych.

To na razie i tak tylko projekt budżetu i radni mogą go nie przyjąć lub wprowadzić sporo zmian. Głosowanie odbędzie się na wtorkowej (12 lutego) sesji. Wydaje się jednak, że sensacji nie będzie. Poparcie dla budżetu zadeklarował PiS i co zrozumiałe – PO. Do uzyskania większości potrzeba więc tylko jednego głosu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group