Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11742
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O istocie zimowego świętowania w Muzeum Przyrodniczym

Czwartek, 20 listopada 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:54
Autor: Manu
Jelenia Góra: O istocie zimowego świętowania w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
Jutro (21.11) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) odbędzie się prelekcja pt. “Czas końca, czas początku, czyli o istocie zimowego świętowania”. Spotkanie poprowadzi Henryk Dumin. Wstęp na prezentację multimedialną jest wolny (liczba miejsc ograniczona).

Będzie to tym razem specjalna piątkowa prezentacja multimedialna poświęcona pochodzeniu świąt, symbolice potraw, choinki, kolędom i bogatej obrzędowości czasu Bożego Narodzenia oraz współczesnym przemianom w formach naszego świętowania.

Henryk Dumin - etnolog, menedżer kultury; badacz tradycji kultury Dolnego Śląska i przemian kultury w warunkach przerwanej ciągłości osadniczej; projektodawca i realizator festiwali kultury i licznych wystaw muzealnych; publicysta; laureat Nagrody im. Oskara Kolberga 2010; pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa w Warszawie. Współpracuje z artystami i ośrodkami kultury na terenie regionu. Uczestniczy w działaniach na rzecz utworzenia placówki muzealnej poświęconej kulturze wsi dolnośląskich.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group