Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 3888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O historii smaków w Muzeum Karkonoskim

Piątek, 3 września 2021, 12:38
Autor: Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra: O historii smaków w Muzeum Karkonoskim
Fot. Muzeum Karkonoskie
Jak co roku Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Tegoroczna edycja nosi hasło: Smaki Dziedzictwa i odbędzie się 11 oraz 19 września o godz. 12:00. W programie dwa ciekawe wykłady cenionego antropologa kultury, specjalisty ds. Dziedzictwa Niematerialnego - Henryka Dumina, który przybliży historię smaków zarówno zastanych jak i przeniesionych do naszego regionu.

Program:

Sobota (11 września)
"Wokół świątecznego stołu. Kulinaria na Dolnym Śląsku". Opowieść o tradycjach kulinarnych przeniesionych na Dolny Śląsk przez powojenne pokolenie osiedleńców z różnych regionów dawnej Polski. Autor jest wieloletnim jurorem konkursów kulinarnych i znawcą tematyki tradycji kultury.

Niedziela (19 września)
"Tajemnice spiżarnianej szafy. Opowieści o smakach dzieciństwa". Smaki i przysmaki, o których przetrwała pamięć z dziecinnych lat autora spędzonych w powojennej Jeleniej Górze. W przestrzeni dolnośląskiej przywoływano wówczas klimaty niedawno opuszczonych przestrzeni próbując rekonstruować namiastki dawnego życia. Jedną z nich była sfera kulinarna.

Wstęp na wykłady Europejskich Dni Dziedzictwa jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group