Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5579
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O czym tu dumać na cieplickim bruku…

Wtorek, 25 października 2011, 7:58
Aktualizacja: Środa, 26 października 2011, 8:12
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: O czym tu dumać na cieplickim bruku…
Fot. Agrafka
Nawierzchnia placu Piastowskiego w Cieplicach niszczeje. Mieszkańcy zwracają uwagę na uszkodzone przez pojazdy dostawcze fragmenty i wystające kostki granitowe, o które nie raz już potykały się nie tylko osoby starsze, ale również kuracjusze.

Na cieplickim deptaku utworzyły się już koleiny, wystają kostki brukowe, a w niektórych miejscach można nawet zaobserwować ich brak. Mieszkańcy Cieplic twierdzą, że za taki stan rzeczy odpowiedzialni są głównie dostawcy sklepów, którzy jeżdżą samochodami po Placu Piastowskim.

– Pojazdy zaopatrzeniowe powinny podjeżdżać do sklepów od tyłu, a nie od Placu Piastowskiego. Już nie jedna moja sąsiadka się wywróciła, przez powstałe w tym miejscu nierówności. Te kostki brukowe po prostu wystają i bardzo łatwo jest się o nie potknąć. Zgłaszałem problem u jeleniogórskich służb, jednak dowiedziałem się, że nie ma możliwości sprawdzenia w tym miejscu, który jest wyłączony z ruchu samochodowego, z jaką prędkością jeżdżą dostawcy, widziałem, że mkną tu szybko – powiedział mieszkaniec Cieplic.

Strażnicy miejscy kontrolują ten teren codziennie. Jeżeli kierowca samochodu dostawczego wjeżdża na teren placu Piastowskiego w godzinach do tego wyznaczonych i nie przekracza dopuszczalnej wagi 3,5 ton, nie łamie prawa.

Plac Piastowski wybrukowano przed pięcioma laty, ale jakość robót od początku budziła zastrzeżenia mieszkańców. Zwracano, między innymi, uwagę na nierówno położoną kostkę, przez co do piwnic kamienic przy deptaku w czasie deszczu wlewała się woda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group