Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12732
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: O bezpieczeństwie turystów i mieszkańców

Piątek, 22 listopada 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:08
Autor: 112
Karpacz: O bezpieczeństwie turystów i mieszkańców
Fot. 112
W Dworze Liczyrzepy w Karpaczu odbyła się debata społeczna, której tematem było „Wsparcie rozwoju ruchu turystycznego poprzez poprawę bezpieczeństwa w regionie jeleniogórskim”. Organizatorem była Policja jeleniogórska oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Udział w spotkaniu wzięły 33 osoby.

Organizatorzy do udziału w debacie zaprosili między innymi gestorów turystyki, przedstawicieli samorządów lokalnych, informacji turystycznych, przedstawicieli służb uczestniczących w koalicji na rzecz bezpieczeństwa, tj.: KPN, Straże Leśne, GOPR. Uczestników debaty przywitali Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Ciosmak oraz starosta Jacek Włodyga.

- Nadkom. Zbigniew Klimek, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania bezpiecznej przestrzeni, a nadkom. Bogumił Kotowski omówił realizowany od kilu lat program prewencyjny pn. „Certyfikat Bezpieczeństwa” i zachęcił uczestników do włączenia się w jego realizację , funkcjonowanie patroli narciarskich oraz poinformował o patrolach rowerowych, które pojawią się na naszych ulicach już w przyszłym roku na wiosnę – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy mówili m.in. o problemach związanych z instalacją systemu monitoringu w Kowarach, reakcją patroli na zgłoszone interwencje dotyczące np. zakłócenia porządku w sezonie turystycznym. Podnoszono sprawę kierowcy quadów i motocykli crossowych, którzy rozjeżdżają szlaki turystyczne i drogi na terenie parków, przez co stwarzają realne zagrożenie dla turystów.

Z wnioskami zostaną zapoznane właściwe służby, w kompetencji których leży reakcja na informacje uzyskane od uczestników debaty, a które mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group