Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5509
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O bezpieczeństwie turystów i mieszkańców

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 22 listopada 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:08
Autor: 112
Fot. 112
W Dworze Liczyrzepy w Karpaczu odbyła się debata społeczna, której tematem było „Wsparcie rozwoju ruchu turystycznego poprzez poprawę bezpieczeństwa w regionie jeleniogórskim”. Organizatorem była Policja jeleniogórska oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Udział w spotkaniu wzięły 33 osoby.

Organizatorzy do udziału w debacie zaprosili między innymi gestorów turystyki, przedstawicieli samorządów lokalnych, informacji turystycznych, przedstawicieli służb uczestniczących w koalicji na rzecz bezpieczeństwa, tj.: KPN, Straże Leśne, GOPR. Uczestników debaty przywitali Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Ciosmak oraz starosta Jacek Włodyga.

- Nadkom. Zbigniew Klimek, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przedstawił krótką prezentację dotyczącą kształtowania bezpiecznej przestrzeni, a nadkom. Bogumił Kotowski omówił realizowany od kilu lat program prewencyjny pn. „Certyfikat Bezpieczeństwa” i zachęcił uczestników do włączenia się w jego realizację , funkcjonowanie patroli narciarskich oraz poinformował o patrolach rowerowych, które pojawią się na naszych ulicach już w przyszłym roku na wiosnę – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy mówili m.in. o problemach związanych z instalacją systemu monitoringu w Kowarach, reakcją patroli na zgłoszone interwencje dotyczące np. zakłócenia porządku w sezonie turystycznym. Podnoszono sprawę kierowcy quadów i motocykli crossowych, którzy rozjeżdżają szlaki turystyczne i drogi na terenie parków, przez co stwarzają realne zagrożenie dla turystów.

Z wnioskami zostaną zapoznane właściwe służby, w kompetencji których leży reakcja na informacje uzyskane od uczestników debaty, a które mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~turysta 22-11-2013 19:47
W KPN-ie to o bezpieczeństwie nie mają bladego pojęcia skoro rozbierają mostki na zimę żeby turyści nie chodzili po szlakach. Zero wyobraźni. Turyści i tak chodzą, więc może wkrótce zaczną zwijać szlaki ? Szlak na Śnieżkę to też po remoncie jest bardziej niebezpieczny niż przed. Wystarczy chwila nieuwagi przy schodzeniu i już leżysz na tym sypkim żwirku, a jak masz mniej szczęścia to jeszcze walniesz głową w nowiutką, niklowaną, stalową rurę od łańcucha. Na innych szlakach w KPN-ie można sobie nogi połamać. Debatować każdy potrafi, ale do betonowych głów nawet młotkiem nie wbijesz pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa, które są oczywiste dla każdego człowieka z minimum wyobraźni i chodzącego po górach, bo pan dyrektor to chyba dawno nie przeszedł kawałka na własnych nogach w górach.
~abc 23-11-2013 18:04
Szkoda,że z tego bicia piany i tak nic nie wyniknie
~quadzik 24-11-2013 12:45
znam kilku policjantow co maja quady i crossy i lataja nimi po lasach!a w srod naszej paczki jest nawet jeden podlesniczy!no i taka zabawa w kotka i myszke!
~do quadzik 24-11-2013 14:15
taaa zwłaszcza w Kowarach
~vcv 24-11-2013 18:45
w karpaczu wybudowano nowy komisariat policji czynny od 7-do 15 potem tylko kowary gdzie czas zatrzymał się w latach 70.Co na to władze jak nas odbierają obcokrajowcy ha ha brawo a policjantom wspołczuje warunków pracy
~ 29-11-2013 22:23
czcze gadanie niech komendant po cywilnemu sam lub ze starostą wyjdą wieczorem na miasto, to zobaczą jaki stworzyli certyfikat bezpieczeństwa,jest niebezpiecznie, statystyki to nie wszystko, było w Jeleniej Górze 100 tysięcy mieszkańców obecnie 69 tysięcy !!!
~ 29-11-2013 22:29
Policja turystów w sezonie ma gdzieś o czym świadczą pozamykane w godzinach popołudniowych i nocnych komisariaty w Karpaczu , Szklarskiej Porębie, zlikwidowane komisariaty na Zabobrzu, w Piechowicach i Mysłakowicach do czego walnie się przyczynił obecny szef KMP a co starosta o tym nie wie ? i co tu debatować o bezpieczeństwie !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group