Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7564
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy sezon z Norwidowiskiem, Sienkiewiczem i prapremierą

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 8:05
Aktualizacja: Piątek, 22 sierpnia 2014, 7:52
Autor: Elster
Jelenia Góra: Nowy sezon z Norwidowiskiem, Sienkiewiczem i prapremierą
Fot. Archiwum Jelonki.com
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida inauguruje nowy 69. sezon, który obfituje w wiele wydarzeń i artystycznych wyzwań. “Norwidowisko” z okazji 193. rocznicy Urodzin Patrona Teatru, udział w Narodowym Czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza, a światowa prapremiera “Koniec Świata w Deer's Hill City” w reżyserii Jakuba Krofty na dużej scenie otworzy 44. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne.

W chwili obecnej trwają próby do spektaklu “Koniec Świata w Deer's Hill City” na podstawie tekstu Marii Wojtyszko. Reżyseruje Jakub Krofta. Scenografię zaprojektowała czeska artystka Jana Bačová Kroftová, zaś muzykę skomponował Michał Górczyński. Uroczysta prapremiera spektaklu, w którym zagra prawie cały zespół artystyczny została zaplanowana na 27 września na inaugurację XLIV Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

W pierwszą sobotę września (6 września godz. 14.30) na Placu Ratuszowym podczas Narodowego Czytania, artyści Teatru im. Norwida przypomną fragmenty “Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Na Scenie Studyjnej będzie można oglądać monodram “Dancing w kwaterze Hitlera” wg książki Andrzeja Brychta pod tym samym tytułem, pod opieką artystyczną Andrzeja Hrydzewicza, w wykonaniu Roberta Dudzika (5, 6 i 7 września o godz. 19.00).

Będzie grany także spektakl “Autobus” Lukasa Bärfussa, w reżyserii i scenografii Julii Mark (19 i 20 września o godz. 19.00, 21 września o godz. 17.00), a na Dużej Scenie “Samobójca?” wg dramatu Nikołaja Erdmana w adaptacji Dany Łukasińskiej i reżyserii Krzysztofa Rekowskiego (12, 13 i 14 września o godz. 19.00).

Po kilku wystawieniach “Łódeczki – spektaklu dla najnajów” na podstawie scenariusza i w reżyserii Alicji Morawskiej–Rubczak (20 i 21 września o godz. 11.00 w foyer teatru), zespół wyjeżdża (28 września) z tym spektaklem na Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci na zaproszenie Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu.

Teatr im. Norwida również w tym sezonie będzie zachęcał dzieci i młodzież do uczestnictwa w cyklicznych zajęciach edukacji teatralnej oraz kontynuował niedzielne “Teatsyki – warsztaty edukacji twórczej” (14 września o godz. 11.00 w foyer teatru).

24 września (w środę) z okazji 193. rocznicy Urodzin Patrona Teatru będą miały miejsce dwie odsłony działań jeleniogórskiego Teatru pt. “Norwidowisko”. W Biurze Wystaw Artystycznych (o godz. 17.00) odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej “Gorzki to chleb jest Polskość”, a w foyer teatru (o godz. 19.00) Czytanie Norwida - komedii “Miłość czysta u kąpieli morskich”. W nowym sezonie artystycznym 2014/2015 zaplanowana jest także premiera “Pierścienia Wielkiej Damy” w reżyserii dyrektora teatru – Piotra Jędrzejasa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group