Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5335
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy sąd ze szkła i stali już stoi

Środa, 4 grudnia 2013, 6:50
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:13
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowy sąd ze szkła i stali już stoi
Fot. Angela
Zakończono budowę nowoczesnego obiektu ze szkła i stali, o który rozbudowano zabytkową rezydencję Sądu Rodzinnego przy ul. Norwida w Jeleniej Górze. – Wykonaliśmy już około 70 procent całego zadania – ocenia Rafał Borański, inżynier budowy firmy PRE–FABRYKAT z Miłkowa. Inwestycja za około 35 mln zł ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Wykonawca na zakończenie wszystkich prac ma czas do 2015 roku. Gołym okiem jednak widać, że zadanie jest realizowane o wiele szybciej niż zakładał to harmonogram. Obecny budynek został już kompleksowo zmodernizowany i połączony łącznikiem z nowo wybudowanym czterokondygnacyjnym obiektem szklano-stalowym (o powierzchni 4,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i podziemnym parkingiem na 30 miejsc dla pracowników i konwojów).

- Zakończyliśmy prace dekarskie, trwają prace wykończeniowe – mówi Rafał Borański. – W 90. procentach położone zostały płytki, zamontowana jest też stolarka drzwiowa. Obecnie podwieszamy sufity, wykonujemy prace malarskie. Jeśli nie pojawią żadne przeszkody, jesteśmy w stanie to skończyć w marcu 2014 roku – dodaje inżynier budowy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wykonawcy, to mieszkańcy Jeleniej Góry i regionu już w 2014 roku będą mogli korzystać z nowoczesnego budynku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Po zakończonej inwestycji w nowym gmachu przy ul. Norwida mają się mieścić wszystkie jego wydziały: karny, cywilny, rodzinny i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych. Tu też będą urzędowali kuratorzy sądowi.

Obecnie Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze ma trzy siedziby. Pierwsza jest przy Al. Wojska Polskiego, gdzie mieści się wydział cywilny i karny. Druga - przy ul. Bankowej (wydział archiwum i ksiąg wieczystych, które pozostaną w tym samym miejscu). Przy ul. Norwida był Wydział Rodzinny i Gospodarczy oraz kuratorzy, którzy do czasu zakończeni prac zostali przeniesieni do budynku byłej izby skarbowej na Wzgórzu Kościuszki.

- Dotychczasowe siedziby nie spełniają norm metrażowych w przeliczeniu na jednego pracownika, które są określone w przepisach – mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. – W nowym obiekcie sale rozpraw będą klimatyzowane, będzie też więcej miejsca i oczywiście standard na miarę XXI wieku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group