Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6222
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy plac zabaw tuż przed odbiorem

Czwartek, 28 lipca 2016, 7:28
Aktualizacja: Piątek, 29 lipca 2016, 7:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowy plac zabaw tuż przed odbiorem
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Na dniach odebrany zostanie nowy plac zabaw przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. – To wspólna inwestycja miasta i Castoramy. Była ona bardzo potrzebna w tym miejscu – mówi Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze. Inwestycja za około 30 tys. zł już służy małym mieszkańcom.

Plac zabaw, który ma m.in. huśtawki, karuzelę, drabinki do wspinaczki i zestaw zabawowy w postaci drewnianego domku, jest już po odbiorze technicznym.

- W tym tygodniu odbędzie się odbiór ogólny – mówi Jerzy Lenard. – Jest to bardzo ważna inwestycja w tym miejscu, ponieważ najbliższe place zabaw są przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz na Wzgórzu Kościuszki. Natomiast przy tym placu są trzy nasze budynki socjalne, w których mieszka kilkaset osób, w tym kilkadziesiąt dzieci. Mamy więc pewność, że plac nie będzie stał pusty, tym bardziej, że jest on dostępny dla wszystkich okolicznych dzieci – dodaje szef ZGKIM w Jeleniej Górze.
Plac o powierzchni 850 metrów mkw. powstał na ternie ZGKiM-u. Przy urządzeniach zabawowych stanęły ławeczki, gdzie integrować się mogą rodzice.

- Cieszymy się z tego placu i naprawdę jest on nam tu bardzo potrzebny, bo dzieci mamy tu wiele. Teraz część jest na basenie, ale w inne dni wszystkie urządzenia są zajęte – mówi Elżbieta Narodowiec. – Do pełni szczęścia brakuje tylko koszy na śmieci, do których użytkownicy mogliby wrzucać śmieci po chrupkach, napojach i słodyczach. W ten sposób dzieci od początku uczyłyby się porządku, a tak rzucają wszystko na ziemię. Aż szkoda mi pani, która sprząta codziennie ten teren – dodaje lokatorka jednego z bloków przy ul. Wyczółkowskiego.

Z placu już korzystają dzieci, te najmłodsze jak 3-letnia Nadia oraz czteroletni Mateusz, jak i te starsze: 7-letnia Ania Poleszczuk, 10-letnia Oliwia Maj, i 11-letnie: Sandra Wasik oraz Sandra Gajowska. - Plac jest super, chętnie tu przychodzimy – mówiły Ania i Oliwia. – Ja najczęściej korzystam z huśtawek, ale tak naprawdę bawimy się na wszystkich urządzeniach – dodała Sandra.

Szefostwo Castoramy przyznaje, że firma chętnie angażuje się w takie akcje i ma ogromną satysfakcję z tego, że może się dzielić swoimi zyskami z mieszkańcami. A nie jest to pierwszy jej gest na naszym terenie. Castorama wsparła również akcję Jelonki.com na rzecz domu samotnych matek z dziećmi z Pobiednej przekazując instytucji kolorową farbę do pomalowania ścian remontowanego budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group