Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11301
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy parking gotowy

Sobota, 28 listopada 2020, 11:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy parking gotowy
Fot. Zbigniew Nowak
W niespełna dwa miesiące wykonano nowy parking przy ul. Noskowskiego w Jeleniej Górze. Jest to efekt współpracy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z Urzędem Miasta, bowiem inwestycja była finansowana z obu wymienionych źródeł.

Część realizowana przez JSM to koszt 620 tysięcy złotych, a za tę cenę powstanie 76 miejsc parkingowych (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych). Z kolei część realizowana przez Miasto to 21 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. W przetargu rozstrzygniętym przez prezydenta miasta zakładano kwotę 100 tysięcy złotych, ale najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 272 tys. zł - mimo to, rozstrzygnięto przetarg. Przeliczając koszt na miejsce parkingowe wyszło, że JSM wybudowała jedno miejsce za 8,1 tys. zł, a Miasto za niemal 13 tys. zł.

Prędzej czy później będziemy musieli płacić za wodę opadową odprowadzaną do rzek, dlatego zdecydowaliśmy się na parking otwarty, gdzie woda będzie wnikać pod powierzchnię - mówił Jerzy Łuzniak, prezydent Jeleniej Góry.

Z tempa prac bardzo zadowolony był prezes spółdzielni.

Gratuluję wykonawcy, bo inwestycja przebiegała bardzo sprawnie. Dziękuję też miastu za współpracę - powiedział Mirosław Garbowski, prezes JSM.

Na poniedziałek zaplanowano odbiór inwestycji, ale mieszkańcy już korzystają z dodatkowych miejsc parkingowych.

Będziemy szukać kolejnych terenów na zwiększenie liczby miejsc parkingowych, szczególnie na Zabobrzu I. Dochodzimy już do pewnej granicy, bo nie wszyscy mają samochody i tereny zielone też są potrzebne. Musimy wyważać tę proporcję między terenami zielonymi a parkingami - dodał M. Garbowski.

W przyszłym roku na parkingu przy ul. Noskowskiego ma się pojawić punkt do ładowania pojazdów elektrycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

60
67%
Cieszy
10
11%
Hahaha
3
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
8%
Złości
10
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group