Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9554
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowowiejska będzie jak nowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Za miesiąc mieszkańcy tego traktu ucieszą się z gładkich chodników. Póki co są one doszczętnie rozkopane.

Najprawdopodobniej piętnastego października zakończą się problemy z poruszaniem się ulicą Nowowiejską. Taki termin realizacji przewiduje umowa, zgodnie z którą Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych – zwycięzca przetargu na realizację przedsięwzięcia – ma zakończyć swoje prace. Tymczasem mieszkańcy zaczynają dotkliwie odczuwać skutki wymiany chodników.

– Mam problem z przejściem tędy z wózkiem – mówi jedna z jeleniogórzanek mieszkających na tej ulicy.
– Te przejścia na druga stronę drogi trochę mnie męczą – mówi starsza pani. Powywracane bloki z chodnika czy te wysokie krawężniki są poważnym problemem.

Ludzie zauważają jednak również dobre strony tej sytuacji.
– Kiedyś ten remont i tak trzeba było zrobić – mówi pani Ania. – Już niedługo prace się zakończą i będziemy mieli piękne chodniki.
– Jeśli dotrzymają słowa… Piętnasty października już wkrótce – dodaje pan Andrzej.

Niestety, po zapadnięciu zmroku, na Nowowiejskiej wciąż panują ciemności. Jakiś czas temu robotnicy, o czym pisaliśmy, przecięli kabel instalacji elektrycznej, która doprowadza prąd do ulicznych latarni.
Była położona za nisko i źle oznaczona na planach. Jeszcze nie wiadomo, czy uszkodzenie uda się naprawić w terminie oddania do użytku nowej nawierzchni chodników ulicy Nowowiejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mieszkaniec jelonki 14-09-2006 20:53
jak znam życie wykopki pod kable i inne uzbrojenie podziemne pójdą po ułożeniu nawierzchni
~hihot 14-09-2006 21:19
ach wybory wybory... co 4 lata inwestycje...
~Jeleniogórzanin 14-09-2006 22:46
Miejmy nadzieję, że nie będzie jednak rozpruwania chodnika pod kable, gdy za jakiś czas osoby odpowiedzialne w Energia Pro przypomną sobie o starych kablach.Oświetlenie wymaga wprawdzie natychmiastowej wymiany, ale jak widać nikt o tym nie pomyslał przed na etapie planowania remontu.Wobec tego zostaje zainstalowanie nowych słupów i lamp z zasilaniem z przewodu napowietrznego.W taki sposób przebudowano właśnie oświetlenie w Bolkowie (nota bene też będącego w okręgu działalności Energia Pro oddział Jelenia Góra). Tam właśnie postawiono bardzo ładne latarnie, na solidnych stylizowanych słupach, przy czym prąd doprowadzono za pomoca cienkiego izolowanego przewodu który na tle drzew jest niezauważalny.Ważne że oprawy z sodowymi żarówkami dają naprawdę sporo światła co w przypadku ulicy Nowowiejskiej byłoby bardzo pożądane. Ciekawe czy czyta to ktoś z Energia Pro?
~Radny 15-09-2006 9:34
Ta urokliwa i ważna (AE, Policja, hotel) , a bardzo zdewastowana ulica zasłużyła na solidny remont i proszę nie łączyć tego z kampanią wyborczą . O umieszczenie w planie inwestycyjnym tego zamierzenia występowałem od 3 lat .
~gosipiet 15-09-2006 14:20
Wszystko ładnie i pieknie, tylko że pracownicy wczoraj wykopali przed moim domem na ul. Staffa (tez modernizowanej obok ul. Nowowiejskiej) dziure szerokości 0,5 metra na dlugosc 2 metrow. Nie pomysleli ze za ową dziura jest wjazd do garażu i tym samym uniemozliwili mi wyjazd z garazu, a sąsiadce wjazd na podjazd przed domem. Bezmózgowie kompletne.
~znajomy 15-09-2006 15:08
a co zrobił Pan dzielnicowy odnosnie ulicy Nowowiejskiej ??????
~Henio 15-09-2006 19:29
Cieszę się że ul. Nowowiejska, ulica gdzie mieszkam stanie się za chwilę piękną aleją, widać postęp prac i myśle że do 15 pażdzirnika br. zako,ńczone zostana wszelkie prace, choć mam świadomość iż również to zależy od pogody.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group