Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5499
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowoczesny wyciąg pod Śnieżką działa pełną parą

Czwartek, 25 sierpnia 2011, 7:37
Aktualizacja: 11:52
Autor: Agrafka
REGION: Nowoczesny wyciąg pod Śnieżką działa pełną parą
Fot. Archiwum
Najnowocześniejszy wyciąg w Karpaczu przy Białym Jarze o długości 600 metrów został już otwarty. Sześcioosobowa kolej linowa firmy Doppelmayr działa zaledwie tydzień, a już cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród turystów, ale również mieszkańców.

Komfort zapewniają podgrzewane siedzenia oraz osłony przeciwwiatrowe. Nowy wyciąg o długości 600 m zlokalizowany jest przy Białym Jarze w Karpaczu i ma być czynny cały rok. Na peronie kolejki ułożono taśmę najazdową, która będzie dowoziła narciarzy, ułatwiając im wsiadanie. W zimie można będzie korzystać z dwóch nartostrad zimowych, z których najdłuższa ma 1100 metrów.

- Jest to najnowocześniejszy wyciąg kanapowy, wyprzęgany, czyli osiągający dużą prędkość, jednak zapewniający komfort wysiadania, poprzez dogodne zwalnianie. Latem kolej przewozi osoby od Białego Jaru do ul. Olimpijskiej, gdzie można się przesiąść do wyciągu prowadzącego na Kopę. Wkrótce będzie można również przewozić rowery, planujemy także budowę specjalnej ścieżki rowerowej.

– Jak na razie stok nie będzie wyłożony specjalną matą, umożliwiającą jazdę na nartach przez cały rok, jednak chcemy niedługo umożliwić zjeżdżanie wózkami trójkołowymi i uruchomić wypożyczalnię takiego sprzętu. Jak na razie zakupiliśmy jeden taki wózek i jesteśmy na etapie jego testowania. Siejemy również trawę na stoku – powiedział Sławomir Popławski, pełnomocnik firmy Winterpol.

Koszt przejazdu kolejką w górę wynosi 9 zł za cały bilet i 7 zł za bilet ulgowy, w dół ceny biletów to 7 zł dla dorosłych i 5 zł dla uczniów, natomiast karnet w obie strony wynosi 11 zł i 8 zł ulgowy. Ze stacji kolejki można podejść pod Dziki Wodospad oraz obejrzeć skocznię olimpijską.

– Niedługo uruchomimy na naszej stronie kamery internetowe, dzięki którym każdy będzie mógł zobaczyć jakie warunki atmosferyczne panują aktualnie na stoku i czy jest duży ruch, a także – jak wygląda nasz wyciąg – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group