Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 13694
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Nowe rondo w Podgórzynie

Środa, 2 sierpnia 2017, 6:47
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2017, 8:36
Autor: WAC
Podgórzyn: Nowe rondo w Podgórzynie
Fot. WAC
Kilka dużych inwestycji drogowych planowanych jest w najbliższym czasie na terenie gminy Podgórzyn. Najpoważniejsza z nich to budowa ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej i powiatowej, przy wlocie do Podgórzyna, na początku ul. Żołnierskiej.

Budowa ronda ma służyć poprawie bezpieczeństwo na tym bardzo ruchliwym skrzyżowaniu, gdzie w przeszłości dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych. - W tym miejscu krzyżują się droga wojewódzka biegnąca w kierunku Sobieszowa, która jest podporządkowana oraz główna droga powiatowa w kierunku Cieplic - mówi wicewójt Podgórzyna Tomasz Szewczyk. W okolicy ma również powstać ciąg rowerowo - pieszy, co jest bardzo istotne w kontekście rozpoczętej niedawno budowy nowego centrum szkolnego. Wartość inwestycji, której rozpoczęcie planowane jest w przyszłym roku będzie wiadoma po wykonaniu jej dokumentacji projektowej. O sfinansowanie połowy kosztów prac samorządowcy zamierzają się ubiegać w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei.

Gmina Podgórzyn przymierza się również do budowy innego ronda w okolicach sklepu Biedronka. Aby jednak można było ją rozpocząć muszą zostać wcześniej uporządkowane sprawy własności gruntów. Kolejnym z planowanych przedsięwzięć drogowych jest kompleksowy remont dziurawej jak ser szwajcarski ul. Bojki. Od czasu wybudowania przy niej sklepu dyskontowego porusza się nią dużo więcej niż kiedyś pojazdów, co jeszcze pogorszyło fatalny stan jej nawierzchni. - Postaramy się zdobyć na tą inwestycję środki zewnętrzne lub sfinansujemy ją z budżetu gminy – mówi T. Szewczyk

Inwestycja drogową, która już trwa jest prowadzona za pieniądze przeznaczone na usuwanie skutków powodzi. To odbudowa ulicy Chłodnej, w górnej części Podgórzyna. Jeszcze w tym roku z tego samego źródła odnowiona zostanie droga w Staniszowie, biegnąca w pobliżu Pałacu na Wodzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
424
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
34%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Ta pozycja snu niszczy kręgosłup, a większość śpi tak codziennie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Kowary świętowały Barbórkę
 
112
Kompletnie pijany Rumun za kierownicą ciężarówki
 
Karkonosze
Śnieżka z samolotu
 
Karkonosze
W godzinkę do schroniska "Nad Łomniczką" (film)
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group