Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10138
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe radiowozy

Piątek, 14 maja 2021, 8:03
Autor: WAC
Region: Nowe radiowozy
Fot. policja
Na drogach Dolnego Śląska pojawi się wkrótce 6 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy marki Toyota Land Cruiser oraz Kia Ceed trafią do funkcjonariuszy z Wrocławia, Kłodzka, Legnicy, Oławy, Lwówka Śląskiego i Świdnicy.

Nowe radiowozy wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej. Jedno z aut typu suv trafi do Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i tam wykorzystywane będzie do poruszania się po ciężkich, podmokłych i nierównych terenach. Natomiast jedno z aut osobowych trafi do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Tam wykorzystywane będzie do codziennego patrolowania ulic powiatu.

To już kolejne radiowozy, które w tym roku trafią do dolnośląskich policjantów. Pojazdy zostały kupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Flota dolnośląskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe auta - mówi asp. szt. Monika Kaleta z policji dolnośląskiej. - Zakupione samochody będą niewątpliwie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo Dolnoślązaków. Zwiększą one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych podczas podejmowania różnego rodzaju interwencji, a także poprawią komfort ich pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

15
47%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
11
34%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
851
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group