Od niedawna parking znajdujący się w pobliżu jeziorek jest bezpłatny i na razie taki pozostanie. Trzeba jednak pamiętać, że jego pojemność jest ograniczona, a prowadząca do niego droga jest dość wąska. Dlatego lepszym rozwiązaniem może być pozostawienie samochodu nieco wcześniej i pokonanie ostatniego odcinka pieszo. Wkrótce na parkingu ustawione zostaną przenośne toalety.
Zmienia się również gospodarka odpadami – śmietniki znajdą się tylko przy parkingu. Sam teren szlaku i okolice jeziorek będą sprzątane regularnie, jednak bez ustawiania tam dodatkowych pojemników. Celem jest ograniczenie obecności infrastruktury w lesie i zachowanie naturalnego charakteru tego miejsca.
Wkrótce rozebrane zostaną stare wiaty, daszki i inne tymczasowe konstrukcje, które są w złym stanie technicznym. Ich obecność nie tylko szpeci krajobraz, ale też może stwarzać zagrożenie. W przyszłości zostaną zastąpione nowymi, lepiej dopasowanymi do otoczenia. W planach jest również wymiana ławek i innych elementów wyposażenia turystycznego.
Usunięte zostaną też przypadkowe tablice, strzałki i banery. Zamiast nich wprowadzony zostanie spójny i uproszczony system oznakowania, który będzie bardziej czytelny i estetyczny. Ważnym elementem wprowadzanych zmian jest poprawa bezpieczeństwa. W miejscach potencjalnie niebezpiecznych pojawią się nowe poręcze. Dziko wydeptane ścieżki w pobliżu urwisk zostaną zamknięte, a prowizoryczne taśmy zabezpieczające znikną z krajobrazu.
Kolorowe Jeziorka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Leżą w Górach Kamiennych, na terenie wsi Wieściszowice, w gminie Marciszów. Jeziorka powstały w dawnych wyrobiskach kopalni pirytu działającej w XIX wieku. Ich wyjątkowość polega na niezwykłych kolorach wody – od intensywnie zielonego, przez szmaragdowy, aż po głęboki fiolet i czerwony. Zabarwienie jeziorek to efekt obecności związków siarki, miedzi i żelaza, a także naturalnych procesów zachodzących w podłożu.
Teren jeziorek to nie tylko atrakcja przyrodnicza, ale też edukacyjna i krajobrazowa. Łatwa dostępność, malownicze położenie oraz wyjątkowe walory estetyczne przyciągają tu co roku tysiące turystów z całej Polski. Celem prowadzonych obecnie zmian jest zadbanie o ten wyjątkowy zakątek i podniesienie komfortu odwiedzających – przy jednoczesnej ochronie przyrody.