Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9038
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe miejsce z duszą Cieplic

Środa, 10 lutego 2010, 9:12
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowe miejsce z duszą Cieplic
Fot. Organizator/dtp
"Przystań Café" to magiczne miejsce, do którego zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry, a w szczególności Cieplic oraz turystów i kuracjuszy – zapowiada Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury. – Tworzymy przestrzeń w której mimo niewielkiej ilości metrów kwadratowych będą się działy wielkie duchem rzeczy. Pierwszym gościem będzie Szymon Zychowicz.

Okazją, inaugurującą działalność Przystań Café będzie ogłoszenie wyników drugiej edycji Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku w Cieplicach- ZIMA”, na którą napływa coraz więcej zdjęć. – Dziękujemy za nie i czekamy na kolejne! – mówią organizatorzy. Lokal będzie areną różnych wydarzeń artystycznych, spotkań, mini koncertów, warsztatów a także posłuży różnego rodzaju kołom zainteresowań.

Uroczystość wręczenia nagród będzie połączona ze spotkaniem autorskim z Szymonem Zychowiczem - niezwykłą osobowością - muzykiem i twórcą przepięknych tekstów w jednym. Arysta posiadł niezwykły dar uchwycenia chwili i niczym w fotograficznym kadrze zamknął ją w ramy piosenki niebanalnej. Jego historie malowane słowem i muzyką są wyjątkowo plastyczne, wręcz malarsko ujęte. – Kiedy nie mamy czasu aby przystanąć i pomyśleć: „..trwaj chwilo jesteś taka piękna…” kilkanaście minut z tym niezwykłym człowiekiem sprawi, że zapomnimy o prozie życia i na chwilę znikniemy w poetycko opowiedzianej historii – zapewnia Przystań Twórcza.

Szymon Zychowicz jako wykonawca, kompozytor i aranżer mistrzowsko łączy elementy kompozycji, jakie stanowi pieśniarz, gitara, muzyka, tekst. Od osiemnastu lat na scenie, bard-czarodziej legendarnej Piwnicy pod Baranami, każdorazowo zabiera widzów w swój ezoteryczny świat, nie pozwala na oddech codzienności, jest po to by współtworzyć klimat spotkań poetyckich wraz z jego uczestnikami.

Sobota 27 lutego, g. 16.00
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro – windy brak :)
58-560 Jelenia Góra
(75) 712 28 92
www.cieplice.org

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 15 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży – od 15 lutego! Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

Imprezę finansuje Miasto Jelenia Góra. Patronem medialnym jest Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
788
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group