Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8552
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe latarnie? Tak, ale nie wszędzie

Piątek, 6 lutego 2015, 7:38
Aktualizacja: Sobota, 7 lutego 2015, 8:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowe latarnie? Tak, ale nie wszędzie
Fot. Angela
Kilkanaście ulic, na których potrzebne jest nowe oświetlenie wymienili w swoich wnioskach budżetowych jeleniogórscy radni. I mimo że wnioski zostały wprowadzone do budżetu na rok 2015, gwarancji na ich realizację nie ma. Dlaczego? Bo stan oświetlenia w mieście jest w opłakanym stanie i potrzeb jest znacznie więcej niż pieniędzy.

Do tegorocznego budżetu radni zgłosili m.in. oświetlenie ul. B. Chrobrego. Za konieczne uznano także doświetlenie: ul. W. Korfantego i ul. Dworskiej, placu zabaw pomiędzy ul. Okrzei i Al. Wojska Polskiego, przejścia przez kładkę nad Wrzosówką, na wysokości ul. Karkonoskiej 4 czy przejść dla pieszych na ul.: Cieplickiej 46, Bronka Czecha i Ks. W. Kubsza przy skrzyżowaniu z ul. J. Kilińskiego. W budżecie zapisano także uzupełnienie oświetlenia przy ul. Działkowicza, a także montaż oświetlenia przy ul. Nadbrzeżnej i przy ul. Malinnik (w górnym odcinku).

- Chcielibyśmy te wszystkie zadania zrealizować, ale nie wiem czy to będzie realne – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Problem w tym, że w Jeleniej Górze jest wiele miejsc, gdzie oświetlenie musi zostać wymienione, bo latarnie są stare, przegnite i niebezpieczne. To prawda, że w budżecie przesunięto część pieniędzy na to zadanie, ale to wciąż kropla wody w morzu potrzeb. Z pewnością w pierwszej kolejności doświetlona zostanie ul. W. Korfantego i kilka przejść dla pieszych. Co jeszcze? To okaże się już podczas realizacji, ale co roku brakuje pieniędzy na wymianę punktów świetlnych, których wciąż przybywa – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group