Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 9293
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa wystawa w BWA

Sobota, 25 sierpnia 2018, 9:45
Aktualizacja: Niedziela, 26 sierpnia 2018, 11:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowa wystawa w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (24.08) w Galerii BWA w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy "Zastane/ kreowane", w ramach której prezentowane są prace młodych artystów z Polski i Czech.
- „Zastane/kreowane” to projekt artystyczny, będący kontynuacją wieloletniej współpracy polsko-czeskiej. W tym roku prezentujemy potencjał artystyczny pogranicza w obszarze architektury, projektowania, instalacji, malarstwa oraz sztuki wideo - powiedziała Luiza Laskowska, dyrektor Galerii BWA. - Punktem kulminacyjnym projektu jest wystawa młodych artystów z Polski i Czech, którzy zmierzyli się z tym, co „zastane” i twórczo przekształcili galeryjną przestrzeń. Prezentujemy obrazy przestrzenne, obiekty, instalacje oraz nowe media - dodała.

Małgorzata Amarowicz (ur. 1989) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski uzyskała w 2017 r. w Pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Andrzeja P. Batora, dyplom licencjacki w 2014 r. w pracowniach szkła artystycznego prof. nadzw. Barbary Zworskiej-Raziuk i szkła użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka. Swoją działalność artystyczną z zakresu sztuk wizualnych skupia głównie wokół wideo-instalacji, fotoobiektów i szkła.

Sandra Rzeszutek (ur. 1987) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski obroniła w 2013 r. w Pracowni Malarstwa prof. Waldemara Kuczmy i Pracowni Multimediów prof. Pawła Jarodzkiego. W 2013 r. rozpoczęła studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz realizacjami video. Punktem wyjścia jej prac jest głównie środowisko naturalne. Porusza w swych obrazach wątki organiczności i pejzażu, które łączy ze sferą uczuć.

Ze strony czeskiej w wystawie udział wezmą studenci Wydziału Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu z Katedry Projektowania Przestrzeni z Atelier: doc. M.A. Jana Stolína, Ing. Arch. MgA. Samana Saffariana i MgA. Richarda Loskota. Głównym obszarem zainteresowań wykładowców i studentów Uniwersytetu są sztuki przestrzenne i projektowanie architektoniczne.

Projekt „Zastane/kreowane” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jeleniej Góry.

Wystawę można oglądać w Jeleniej Górze do 8 września br., a finisaż wystawy odbędzie się w Wydziale Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu - 26 września o godz. 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group