Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3601
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Nowa Warszawa” Stanisławy Celińskiej w Teatrze im. Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 marca 2015, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
28 marca (w sobotę) o godz. 19.00 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w koncercie zatytułowanym “Nowa Warszawa” wystąpi aktorka teatralna i filmowa, a także pieśniarka Stanisława Celińska wraz z zespołem Royal String Quartet oraz Bartkiem Wąsikiem.

Stanisława Celińska studiowała w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Jeszcze przed dyplomem zadebiutowała jako Aniela w sztuce Aleksandra Fredry “Wielki człowiek do małych interesów” w reżyserii Jerzego Kreczmara w warszawskim Teatrze Współczesnym, do którego wkrótce została zaangażowana przez Erwina Axera. Niemal równocześnie zaczęła pracę jako aktorka filmowa i estradowa. W 1970 r. zadebiutowała na ekranie jako Nina w “Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy. Występowała w teatrach warszawskich: Współczesnym, Ateneum, Na Woli, Dramatycznym, Studio i Nowym Teatrze. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych gra zarówno epizody jak i postaci pierwszoplanowe. W Teatrze Telewizji stworzyła ok. 60 ról; często też pojawia się w Polskim Radiu – od 35 lat jest odtwórczynią roli Iwony w powieści radiowej “Matysiakowie”.

Stanisława Celińska jest także znakomitą aktorką śpiewającą. Ma na swoim koncie udane recitale wokalne: “Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.” oraz “Piękny świat”. Jest stałym gościem na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Obecnie Stanisława Celińska prezentuje recital “Nowa Warszawa”, promujący płytę pod tym samym tytułem. Album ukazał się pod patronatem radiowej Dwójki. Współproducentami są Nowy Teatr i Polskie Radio, a jego prapremierowe wykonanie odbyło się 7 grudnia ub.r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w ramach ósmej edycji festiwalu Kwartesencje.

Stanisława Celińska wraz z członkami Royal String Quartet wybrała szlagiery przedwojennej Warszawy (zaaranżował je Bartłomiej Wąsik) znane z wykonań Stanisława Grzesiuka i kapel podwórkowych, które jeszcze niedawno były fragmentem warszawskiego krajobrazu, a także takie klasyczne już piosenki, jak “Sen o Warszawie” Czesława Niemena, “Taka Warszawa” Beaty Kozidrak czy “Warszawa” zespołu T.Love. Niespodziankę może stanowić utwór “Warszawa” Davida Bowiego, który ten nagrał po krótkim spacerze z Dworca Gdańskiego na Plac Komuny Paryskiej (dzisiaj Plac Wilsona) w 1973 r.

Royal String Quartet to zespół istniejący od roku 1998, a tworzą go: Izabela Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka) i Michał Pepol (wiolonczela). To jeden z najsłynniejszych polskich kwartetów smyczkowych, regularnie występuje w salach koncertowych na całym świecie.

Bilety do nabycia w kasie biletowej Teatru im. Cypriana Kamila Norwida: 60 zł (parter), 40 zł (I balkon), 30 zł (II balkon); tel.: 75-64-28-130 lub 75-64-28-120, e-mail: widownia@teatrnorwida.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~lulu 2-03-2015 15:47
Oby tylko nie było tak jak z poprzednim zapowiadanym koncertem Pani Celińskiej..
~Anna G 2-03-2015 22:51
Pani Celińska swoje najlepsze lata zdecydowanie ma już za sobą. A koncert "Nowa Warszawa" widziałam - zdecydowanie można sobie darować. Bilety drogie, jak zwykle sprzedaje się samo nazwisko za wygórowaną cenę.
~hieronim 3-03-2015 14:31
Jak zwykle ceny dają po ryju. Wolę pójść do Zdrojowego gdzie są fajne przedstawienia za niewielkie pieniądze niż do Norwida gdzie płaci się dużą kasę za podstarzałe celebrytki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group