Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7834
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gryfów Śląski: Nowa hala sportowa prezentem dla dzieci

Piątek, 28 maja 2010, 10:35
Aktualizacja: Sobota, 29 maja 2010, 16:15
Autor: KAM
Gryfów Śląski: Nowa hala sportowa prezentem dla dzieci
Fot. KAM
Już 1 czerwca w Gryfowie Śląskim odbędzie się otwarcie nowej hali sportowej. Obiekt budowany był blisko półtora roku, a jego koszt przekroczył 5 milionów złotych. Samorządowcy z Gryfowa Śląskiego szykują wiele niespodzianek.

- Ta hala to prezent dla dzieci, dlatego otwieramy ją 1 czerwca – mówi Olgierd Poniźnik burmistrz Gryfowa Śląskiego. Hala sportowa, której budowa trwała prawie 1,5 roku obecnie poddawana jest ostatnim pracom wykończeniowym. Robotnicy porządkują teren i wykonują ostatnie poprawki. Dla Gryfowa Śląskiego obiekt, który pochłonął ponad 5 milionów złotych z czego ponad 1,5 miliona złotych zostało dofinansowanych z totalizatora sportowego to prawdziwy rarytas. Hala posiada pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę halową i piłkę ręczną. W nowym obiekcie, który znajduje się przy szkole podstawowej nie zabrakło też pełnego zaplecza sanitarnego, wybudowano profesjonalne szatnie, pokoje dla nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. Hala zaopatrzona została też w kilkaset krzesełek dla kibiców.

- Na taki obiekt mieszkańcy Gryfowa Śląskiego czekali od 1945 roku! Mamy dwie małe salki gimnastyczne, ale to tylko kropla w morzu – dodaje Olgierd Poniźnik.

Otwarcie hali sportowej w Gryfowie nastąpi 1 czerwca o godzinie 9. Samorządowcy już zapowiedzieli, że na otwarciu obecni będą wszyscy burmistrzowie z powiatu lwóweckiego i władze województwa dolnośląskiego. Podczas ceremonii, w której najwięcej do powiedzenia będą miały dzieci nie zabraknie prawdziwego pochodu olimpijskiego, a nawet zostanie odpalony znicz olimpijski. Swój udział przy otwarciu hali sportowej już zapowiedziała Ewelina Staszulonek, która reprezentowała Polskę w Vancouver w czasie olimpiady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1287
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group