Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6789
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Norwid ma dziennikarskie legitymacje

Niedziela, 26 listopada 2017, 6:39
Autor: Kaja Sobczyk/ Klaudia Jagiełło
Jelenia Góra: Norwid ma dziennikarskie legitymacje
Fot. Użyczone
Dzięki współpracy II LO im. C.K. w Jeleniej Górze z Jeleniogórskim Centrum Kultury uczniowie klasy pierwszej o profilu humanistycznym, w ramach zajęć medialnych, wyposażeni zostali w dziennikarskie legitymacje, (wzór zastrzeżony) uprawniające ich do darmowego wejścia na imprezy organizowane przez JCK.

Projekt będzie trwał do 2020 roku. Przyszli dziennikarze z Norwida zdobędą nowe doświadczenia i udoskonalą swój warsztat. W planach jest nawiązanie takiej współpracy z innymi miejskimi instytucjami. Już 17 listopada Klaudia Jagiełło i Kaja Sobczyk miały okazję być na koncercie zespołu „Pectus”.

Oto ich relacja:
Zespół Pectus tworzą czterej bracia: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew) i w obecnym składzie grają od 2011 r. Grupa Pectus powstała w 2005 roku w Rzeszowie. Założył ją Tomasz Szczepanik razem z kolegami ze studiów. Sześć lat później doszło do rozłamu w zespole. Wtedy Tomasz - lider zespołu - wspólne granie zaproponował swoim trzem braciom.

Wydane albumy: to Siła braci, Kobiety i Kolędy przy kominie

Na jeleniogórskim koncercie mogłyśmy usłyszeć akustyczne brzmienia znanych i lubianych piosenek zespołu, takich jak: "Jeden Moment", "To, co chciałbym Ci dać", "Między słowami" czy "Barcelona”. Muzyka zespołu utrzymana jest w stylistyce pop - rockowej

Podczas koncertu przede wszystkim zaskoczyło nas to, jak bliski kontakt z publicznością nawiązali muzycy. Między piosenkami opowiadali oni anegdoty z życia prywatnego, jak i również zawodowego.
Warto wspomnieć również o tym, że całe widowisko było niezwykle porywające i dynamiczne. Obserwując reakcje ludzi i ich zaangażowanie, nam samym chciało się tańczyć. I tak też było! Przy „Barcelonie” cała sala drżała od śpiewu i tańca.

Po koncercie udało nam się porozmawiać, wziąć autograf i zrobić zdjęcie z członkami zespołu. Dlatego też śmiało możemy powiedzieć, że do grona osób „Jestem z Norwida” dołączyli bracia Sczepanikowie! Muzycy okazani się niezwykle otwarci i sympatyczni. Może dlatego, że też pochodzą z małej miejscowości…
Pragniemy serdecznie podziękować JCK, za umożliwienie wejścia na ten wspaniały koncert i nie ukrywamy, że z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group