Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7145
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Noga z gazu – roboty na drogach!

Wtorek, 14 lipca 2009, 15:02
Aktualizacja: 15:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Noga z gazu – roboty na drogach!
Fot. Angela
Od wczoraj ostrożnością i cierpliwością muszą wykazywać się kierowcy przejeżdżający ulicami Osiedle Robotnicze – Drzymały oraz Sudecką. Prowadzone są tam roboty drogowe. Prace potrwają do końca tygodnia.

Na przejściu dla pieszych nieopodal wiaduktu przy ulicach Osiedla Robotniczego – Drzymały pracownicy Kółka Rolniczego Siedlęcin zajmującego się bieżącą naprawą nawierzchni dróg w Jeleniej Górze, usuwają skutki zapadnięcia się kostki brukowej.

– Pod tą kostką znajduje się kanał Młynówki, mamy podejrzenie, że gdzieś dostała się tam woda, która podmyła podłoże przez co kostka uległa niebezpiecznemu odkształceniu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Wymiana kostki oraz wyrównanie terenu jest o tyle utrudnione, że nie możemy zamknąć tam całkowicie przejazdu. Prace wykonywane są więc w trzech etapach.

Obecnie zwężony jest prawy pas ruchu prowadzący od ulicy Drzymały do centrum, następnie pracownicy wymienią środkową część kostki, po czym przeniosą się na lewy pas. Przez cały okres prowadzenia naprawy nawierzchni obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Zwolnić muszą też kierujący jadący od Osiedla Robotniczego. Tam natomiast mocowany jest słup sygnalizacji świetlnej dla pieszych, który dzisiaj rano został prawdopodobnie potrącony przez przejeżdżający większy pojazd.

Od poniedziałku z prędkością 30 km/h poruszają się też pojazdy przejeżdżające ulicą Sudecką w stronę Karpacza. Pomiędzy starym a nowym cmentarzem, przy działkach ogrodowych, na przystanku autobusowym prowadzone są prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i pasażerów.

– Na prośbę mieszkańców, pasażerów i użytkowników działek pojawi się tam oznakowane przejście dla pieszych, szerszy chodnik i wyższy krawężnik – mówi Jerzy Bigus. Zarówno na Osiedlu Robotniczym – Drzymały, jak i na Sudeckiej niedogodności dla kierujących mają zniknąć z końcem tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
659
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group