Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8754
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noenatologia po remoncie

Sobota, 7 września 2019, 8:02
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2019, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Noenatologia po remoncie
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejny oddział jeleniogórskiego szpitala został wyremontowany dzięki wolontariuszom z zewnątrz. Tym razem Fundacja Leroy Merlin postanowiła wesprzeć oddział neonatologii, który nazywany jest sercem placówki.

Fundacja Leroy Merlin realizowała projekty m.in. dla Domu Seniora przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze, kilku przedszkoli, Szkoły Podstawowej w Łomnicy czy Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzawie. Szpital to kolejne przedsięwzięcie, w które zaangażowali się wolontariusze. Wkrótce pojawią się na dziedzińcu Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", gdzie wraz z innymi partnerami będą remontować dziedziniec szkoły.

W tym roku realizujemy 9 grantów na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Bardzo się cieszę, że moi pracownicy tak mocno zaangażowali się w projekty społeczne - powiedział Jarosław Kujda, dyrektor sklepu Leroy Merlin w Jeleniej Górze, który przyznaje, że po inicjatywie z jeleniogórskimi mamami na oddziale położniczym, pojawił się pomysł wsparcia neonatologii.

Pracownicy szpitala dziękowali dobroczyńcom za pomoc w poprawie estetyki oddziału.

Poza działaniami typowo medycznymi, z oddziałową bardzo dbamy o estetykę - to jest oddział, gdzie musi być idealnie. Bardzo nas męczyło, że niektóre elementy były bardzo stare. Wiadomo jaka jest sytuacja finansowa szpitala, więc postanowiliśmy szukać sponsorów. Udało się nawiązać współpracę z Leroy Merlin, bardzo mile nas podjęto i za tym poszły działania. Firma dostarczyła nam farby, kasetony oraz co bardzo istotne - wolontariuszy - powiedziała Aldona Perlik, ordynator oddziału neonatologii.
Dziękuję za bardzo udaną współpracę panu Jarosławowi Kujdzie, a także panu Tomkowi, Jerzemu, Arturowi i Łukaszowi, którzy świetnie współpracowali z naszym działem technicznym. Wszystkie działania przebiegły bardzo sprawnie i w kilka dni udało się zamknąć temat przy normalnej pracy oddziału - dodała Agata Zimmer, oddziałowa na neonatologii.
Jest to serce szpitala, bo tutaj zaczyna się życie każdego człowieka - jest to oddział, który zajmuje się patologią noworodka, jak i noworodkiem zdrowym. Stwarzamy rodzicom możliwość przebywania z dziećmi i wszelkiego rodzaju akcje dobroczynne są jak najbardziej mile widziane - powiedziała zastępczyni pielęgniarki naczelnej WCSKJ.

Twoja reakcja na artykuł?

37
97%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group