Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5455
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nocą zdobyli Szrenicę. Wkrótce kolej na Śnieżkę

Piątek, 23 stycznia 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:58
Autor: Mea
Region: Nocą zdobyli Szrenicę. Wkrótce kolej na Śnieżkę
Fot. Archiwum Organizatora/Krzysztof Miś
35. śmiałków z całej Polski weszło nocą na Szrenicę (1362 m), w ramach drugiej edycji cyklu „Noc–Zima–Góry 2015”. – Promujemy w ten sposób chodzenie z kijami, czyli nordic walking – mówi Paulina Ruta, organizatorka z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

W wyprawie wzięli udział ochotnicy m.in. z województw: podkarpackiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Wyruszyli po godz. 18.00 z centrum Szklarskiej Poręby w stronę dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.
Szlak był trudny do pokonania głównie przez oblodzone kamienie, a w wyższych partiach przez zaspy śnieżne. Zdobywcy przeszli obok malowniczego wodospadu Kamieńczyk. Po drodze zatrzymali się w Hali Szrenickiej. W zdobywaniu szczytu przeszkadzał silny wiatr, jednak udało się dotrzeć na górę ok. godz. 21.00.
Po zakwaterowaniu w schronisku na Szrenicy odbyło się szkolenie lawinowe oraz dyskusja na temat lawin w Karkonoszach, które przeprowadził ratownik GOPR i grotołaz Rajmund Kondratowicz. Został zorganizowany też konkurs związany z topografią Karkonoszy oraz wiedzą na temat cyklu „Noc-Zima-Góry 2015”. Uczestnicy wyprawy otrzymali materiały promocyjne o atrakcjach Szklarskiej Poręby. Następnego dnia wszyscy spotkali się przy schronisku z wicemistrzynią świata w nordic walking Pauliną Wityk - Szumną, która poprowadziła trening interwałowy.
Kolejne, trzecie wejście w cyklu NZG2015, odbędzie się w Bieszczadach (Połonina Wetlińska) już 31.styczni. Natomiast finał zaplanowany jest na 14 marca, kiedy to kolejni śmiałkowie wejdą nocą na Śnieżkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group