Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 września
Imieniny: Filipa, Jana
Czytających: 13323
Zalogowanych: 78
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noc osobliwości w Muzeum Karkonoskim

Piątek, 18 maja 2018, 6:17
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 8:36
Autor: Manu
Jelenia Góra: Noc osobliwości w Muzeum Karkonoskim
Fot. Muzeum Karkonoskie
Tegoroczna dziewiąta Noc Muzeów 2018 (Noc Osobliwości) w Muzeum Karkonoskim zacznie się w nocy z 19 na 20 maja (z soboty na niedzielę). Wieczorem i w nocy (do godz. 24.00) będzie można za darmo zwiedzić wszystkie jeleniogórskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

W godzinach od 16.00 do 24.00 będzie można zwiedzić dwie wystawy stałe: “Z historii Jeleniej Góry ” i “Szkło Artystyczne” oraz wystawy czasowe: “Rafał Olbiński – Malarstwo” i “Kolej Doliny Bobru – Koleją z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego”. Będzie to też wyjątkowa okazja do obejrzenia niedostępnych osobliwych zabytków muzeum.

W godzinach od 16.00 do 22.50 będzie można wziąć udział w konkursie “Co nie pasuje do wystaw stałych”. - Poszukujemy minimum trzy obiekty na stałych ekspozycjach , które nie pasują do wystaw – informują organizatorzy.

Z okazji Roku Zbigniewa Herberta, ogłoszonego z okazji 20. rocznicy śmierci tego jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku, jeleniogórskie Muzeum Karkonoskie (przy ul. Jana Matejki 28) zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych regionalny konkurs plastyczny “Pudełko zwane wyobraźnią”. Muzeum Karkonoskie przeprowadziło też inny konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i gimnazjalnych “Moje niezapomniane chwile”. Jego laureatów poznamy właśnie podczas Nocy Muzeów 2018. W godzinach od 16.30 do 17.30 w Galerii na Górze odbędzie się wernisaż wystaw pokonkursowych oraz wręczenie nagród zwycięzcom wspomnianych konkursów.

W godzinach od 18.00 do 20.00 w Galerii na Górze (II piętro) odbywać się będą warsztaty plastyczne dla dzieci.

W godzinach od 17.00 do 19.00 dla odwiedzających, w ramach obchodów “VI Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu w naszym mieście”, będzie poczęstunek/degustacja kawy ze znakiem Fairtrade.

O godz. 20.00 na parterze rozpocznie się występ kabaretu “Bella Mafia”. O godz. 21.30 w Galerii na Górze (II piętro) będzie miała miejsce prelekcja Roberta Rzeszowskiego - “Kolej Doliny Bobru – Koleją z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego”. A o godz. 23.00 na parterze rozstrzygnięcie konkursu “Co nie pasuje do wystaw stałych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obserwowałeś zaćmienie Księżyca?

Oddanych
głosów
449
Tak
28%
Nie, przegapiłem sprawę
51%
Nie, nie interesują mnie takie tematy
21%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Rosyjskie drony nad Polską. Co się wydarzyło? Co chce osiągnąć Rosja?
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
112
Potrącenie pieszej na przejściu przy Shellu
 
Karkonosze
Pogoda w górach: chłodno, deszczowo i wietrznie
 
Aktualności
Highway na osiedle Czarne
 
Karkonosze
Za tydzień Przejście Kotliny Jeleniogórskiej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group