Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12185
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Niszczył skuterem ostoje cietrzewi

Poniedziałek, 10 lutego 2020, 8:10
Aktualizacja: Środa, 12 lutego 2020, 7:12
Autor: WAC
Karkonosze: Niszczył skuterem ostoje cietrzewi
Fot. KPN
W ostatnią sobotę (8.02) dzięki informacjom od postronnych miłośników przyrody, w Karkonoszach doszło do zatrzymania kierowcy skutera rozjeżdżającego ostoje cietrzewia w rejonie Jakuszyc.

Tej zimy straż Karkonoskiego Parku Narodowego stwierdziła i udokumentowała proceder nocnych jazd skuterami w najcenniejszych przyrodniczo obszarach. W celu zwalczania tego zjawiska powołana została grupa operacyjna, w składzie: Straż Leśna z nadleśnictw - Szklarska Poręba, Śnieżka i Kamienna Góra; Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka Policji w Libercu (Republika Czeska), Straż Parku Karkonoskiego Parku Narodowego, Straż Krkonošského národního parku, Straż Graniczna. Efektem jej pracy było zatrzymanie w sobotę, po pięciogodzinnej akcji służb, osoby łamiącej prawo. Do interwencji doszło w trudnym terenie górskim na obszarze pasa granicznego w samym centrum ostoi cietrzewia. Osoba zatrzymana stwierdziła, że doskonale wiedziała, że jest na terenie parku narodowego.

Pragniemy bardzo podziękować osobom biorącym udział w sobotniej akcji: Komendzie Policji w Jeleniej Górze, Straży Leśnej Nadleśnictwa Szklarska Poręba, Lasom Państwowym, pracownikom Straży KRNAP (Krkonošského národního parku), pracownikom działu ochrony przyrody oraz strażnikom Karkonoskiego Parku Narodowego - mówią przyrodnicy z KPN. - W tej smutnej sytuacji jest jeden promyk światła i nadziei. Zawiązała się współpraca wielu instytucji, które mimo wielu odpowiedzialnych obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli są w stanie znaleźć czas i środki, aby chronić naszą wspaniałą dziką przyrodę. To jest dla nas wielki zaszczyt i radość, że mogliśmy poznać wielu wspaniałych i oddanych ludzi - podkreślają pracownicy KPN.

Twoja reakcja na artykuł?

24
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
26
41%
Złości
12
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
808
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group