Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 10532
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niszczą ulicę Szymanowskiego

Wtorek, 3 grudnia 2019, 6:05
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2019, 7:47
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niszczą ulicę Szymanowskiego
Fot. Czytelnik
Na problem parkowania na chodnikach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 2,5 ton przy ul. Szymanowskiego na jeleniogórskim Zabobrzu zwraca uwagę pan Damian.
Na naszej ulicy mamy porozjeżdżane chodniki, krawężniki. Często, gdy takie pojazdy nie mieszczą się na miejscu postojowym niszczą też jedną osią zieleń miejską - opowiada nasz Czytelnik. - Czarę goryczy przelała sytuacja, gdy kilka dni temu przy ul. Szymanowskiego 1 (na tej drodze obowiązuje zakaz ruchu powyżej 3,5 tony) na chodniku zaparkowano ciągnik siodłowy. Nadmieniam, że na naszej ulicy nie ma dużych sklepów (jest jeden osiedlowy), więc powinien tu być znak zakazu dla pojazdów pow. 2.5 ton z tabliczką, nie dotyczy pojazdów komunalnych - dodaje Czytelnik.
Prawo o ruchu drogowym dopuszcza zatrzymanie lub postój na chodniku jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 tony, pod warunkiem, że na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymywania lub postoju; szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m; pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni - informuje zastępca komendanta jeleniogórskiej straży miejskiej Jacek Winiarski. - Dopuszcza się ponadto - pod warunkiem, że szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza, niż 1,5 m, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 tony może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.
O zaistniałej sytuacji państwa Czytelnik powinien zawiadomić policję, gdyż straż miejska w ramach wykonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego nie jest upoważniona do kontroli kierujących naruszających zakaz wjazdu pojazdów o całkowitej masie rzeczywistej przekraczającej 3,5 tony - wyjaśnia J. Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
10
15%
Nudzi
3
4%
Smuci
9
13%
Złości
41
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
388
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group