Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niskie loty łabędziej rodziny

Wtorek, 15 lipca 2008, 12:58
Aktualizacja: 14:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niskie loty łabędziej rodziny
Fot. Archiwum
Nietypowi goście pojawili się na ulicy Mickiewicza dzisiaj rano. Łabędzie najprawdopodobniej wracały już z wycieczki. Całą rodziną szły odważnie z ulicy Mickiewicza w stronę glinianki. Aż do skrzyżowania. Tam przyblokowane przez tłum gapiów zaczekały na eskortę strażników miejskich. To nie jedyny dowód na to, że ludzie i łabędzie to ciekawskie stworzenia.

O nietypowej wycieczce całej rodziny łabędzi, liczącej kilkanaście sztuk straż miejską poinformowali mieszkańcy pobliskich ulic. Na skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Głowackiego wyszedł tłum gapiów, by podziwiać i przyblokować ptaki, które właśnie wracały z wycieczki okolicoznawczej na swój teren do pobliskiej glinianki zwanej "hyclem".

- Gdyby nie ludzie, którzy straszą te zwierzęta, łabędzie spokojnie doszłyby tam i nie byłoby problemu - mówi jeden ze strażników miejskich. Rodzina łabędzi bardziej bała się bowiem ludzi niż samochodów.

To nie jedyny przypadek ingerowania ludzi w życie tych ptaków. Wczoraj łabędź wylądował na rondzie przy ulicy Sobieskiego. Tam również tłum gapiów przestraszył ptaka, który zatrzymał się tylko po to, żeby odpocząć. Gdy na miejsce dojechała straż miejska - łabędzia już nie było.

W przypadku całej ptasiej rodziny z ulicy Mickiewicza strażnicy miejscy umożliwili zwierzętom bezpieczny powrót do wody, co utrudnili wcześniej gapowicze. I kto tu jest bardziej ciekawski?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group