Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6322
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nikolaj Lambrinow przejął stery w szpitalu

Piątek, 17 kwietnia 2020, 10:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 10:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nikolaj Lambrinow przejął stery w szpitalu
Fot. Przemek Kaczałko
Wojewoda dolnośląski w uzgodnieniu z marszałkiem województwa dolnośląskiego delegował Nikolaja Lambrinowa do pełnienia obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej na okres od 17 kwietnia 2020 r. do 11 maja 2020 r. w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii – informuje Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
W obecnej sytuacji walki z koronawirusem, a także licznie notowanych nowych przypadków zakażeń na Dolnym Śląsku, w tym także w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz oczekiwania na szczyt zachorowań przewidywany na przełom kwietnia i maja br. niezbędne jest podjęcie szybkich i zdecydowanych kroków, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Konieczne jest powołanie doświadczonej osoby pełniącej obowiązki dyrektora tej bardzo ważnej placówki medycznej, aby skutecznie przeciwdziałać pandemii Covid-19 w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W opinii Wojewody Dolnośląskiego oraz Marszałka Województwa Pan Nikolaj Lambrinow posiada wysokie kompetencje w zarządzaniu wielospecjalistyczną placówką zdrowia oraz wieloletnie doświadczenie medyczne - powiedział rzecznik marszałka.

Nikolaj Lambrinow jest lekarzem medycyny ratunkowej, chirurgiem. Od 2017 roku jest dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, był także wieloletnim wicedyrektorem Szpitala Powiatowego w Bolesławcu i szefem tamtejszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Obecnie, obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełnić będzie Barbara Kołtok, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

39
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
21
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group