Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5450
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły koncert na jeleniogórskim Rynku

Środa, 18 czerwca 2014, 10:48
Aktualizacja: 10:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykły koncert na jeleniogórskim Rynku
Fot. Przemek Kaczałko
Dla większości widzów poniedziałkowe show (16.06) na jeleniogórskim Placu Ratuszowym w wykonaniu zespołu No Longer Music było niespodzianką, bowiem organizator nie zadbał o zapowiedź koncertu w lokalnych mediach, a szkoda...

Niezwykłe widowisko muzyczno-artystyczne było częścią trasy koncertowej grupy powstałej w 1985 roku, która obejmuje w tym roku 25 polskich miast. Skład zespołu stale się zmienia, „nieśmiertelny” jest założyciel NLM – David Pierce, który poprzez muzykę chce ewangelizować widownię. Organizatorem imprezy w Jeleniej Górze był Kościół Boży w Chrystusie (ul. Klonowica).

Zespół przyjeżdża do Polski od 1987 roku, kiedy to w Jarocinie nie wpuszczono ich na scenę z racji tego, że byli z zachodu. Zagrali wtedy pod kościołem (za pozwoleniem proboszcza) i połowa uczestników festiwalu poszła zobaczyć „zakazany zespół”. Dzisiaj No Longer Music nie jest już zakazany, może grać wszędzie, ale robi to samo, ten sam show – z jednej strony gra całkiem przyzwoitą muzykę, z drugiej bardzo konkretnie i bardzo radykalnie mówi o swojej wierze, opowiada o tym, że Bóg zmienił ich życie – wyznał Robert Michalski. - To już trzecie pokolenie muzyków, które gra z Davidem Piercem, który mimo swojego wieku jest całkiem młody duchem. Kiedyś NLM grało punk rock (w latach 80-tych), dzisiaj jest to elektro-rock – kontynuuje.

Slot Art Festiwal powstał jako spotkanie ludzi, których poruszyło to co No Loger Music zrobił. Wymyślono: zróbmy obóz, na którym ludzie spotkają się z Davidem Piercem i tak powstał Slot. Impreza początkowo gromadziła do 150 osób, a dzisiaj jest to jeden z większych festiwali w tej części Polski, przychodzi 5-6 tysięcy ludzi – dodał organizator koncertu.

Slot Art Festiwal odbędzie się Lubiążu koło Wrocławia w dn. 6-12. lipca br. Oprócz No Longer Music zagrają m.in.: Luxtorpeda, Mikromusic, Gooral, Ras Luta, KARI, Frühstück, Habakuk i O.S.T.R.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group